Bitcoin 28.000 ABD Dolarının Altına Düştü: Piyasada Son Durum 

Bitcoin Haber

Ordinal protokolünün ve Bitcoin tabanlı memecoin’lerin yükselişinin işlem ücretlerini artırması ve ağ tıkanıklığına neden olmasıyla Bitcoin Salı sabahı Asya’da 28.000 ABD Dolarının altına geriledi. Ether ve stablecoin olmayan diğer tüm ilk 10 kripto para birimi de geriledi ve Litecoin kaybedenlere öncülük etti. ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Wall Street’in Pazartesi günü karışık kapanmasının ardından Çarşamba günü ekonomiye ilişkin en son enflasyon okuması öncesinde yatay ila düşük işlem gördü. 

Kripto Para Piyasası 

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, Hong Kong’da sabah 09:00’a kadar geçen 24 saat içinde %3,48 düşüşle 27.594 ABD dolarına geriledi. Token son yedi gün içinde %1,76 oranında düştü.  

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, sıkışıklık ve yüksek işlem ücretlerini gerekçe göstererek Pazar ve Pazartesi günleri 12 saat içinde iki kez Bitcoin çekme işlemlerini durdurdu. Finansal bilgi platformu YCharts’ın verilerine göre, Bitcoin blok zincirindeki ortalama işlem ücreti Pazar günü 19,21 ABD Dolarına yükseldi ve ayın başlangıcından neredeyse yedi kat daha yüksek oldu. 

İşlemlerdeki sıçrama, Ocak ayında tanıtılan ve kullanıcıların Bitcoin blok zincirinde memecoin ve dijital koleksiyonlar basmasına olanak tanıyan Ordinal protokolüne bağlanıyor. 

Ether %2,04 düşüşle 1.843 ABD dolarına geriledi ancak haftalık kazancı %0,50 oldu. En büyük ikinci kripto para birimi Salı günü erken saatlerde 1.818 ABD dolarına ulaştı, ancak 1.800 ABD doları direnç seviyesini tutmayı başardı. 

Stablecoin olmayan diğer tüm ilk 10 kripto para birimi son 24 saatte daha düşük işlem görürken, Litecoin %8,08 düşüşle 77,65 ABD Dolarına geriledi ve haftalık %10,59’luk bir kayıp yaşadı. 

Memecoin’ler 

Geçen hafta Binance’de listelendikten sonra yükselen iki memecoin olan Pepe ve Floki, son 24 saatte %32,88 ve %12,36 değer kaybetti. 

Karamsarlığa ek olarak, Seattle merkezli kripto borsası Bittrex Inc. Pazartesi günü 11. Bölüm iflas başvurusunda bulundu. Şirket, ABD’deki faaliyetlerini 30 Nisan’da kapattı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından menkul kıymetler kanunu ihlalleri iddiasıyla suçlanıyor. Şirket suçlamaları reddetti. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Bittrex Global’in ABD dışındaki müşterilere hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. 

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %3,26 düşerek 1,14 trilyon ABD dolarına geriledi. Toplam işlem hacmi %56,84 artışla 45,38 milyar ABD dolarına yükseldi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pepe Coin (PEPE) 1 Milyar Dolar Piyasa Değerinin Üzerinde Tutunma Mücadelesi Veriyor 

Sonraki Haber

Ordinals 4,8 Milyona Yaklaşarak Bir Hafta İçinde Neredeyse İki Katına Çıktı

İlgili Haberler