Bitcoin 25 Bin Dolarda Takılı Kaldı: Bitcoin BSC, Staking Özelliğiyle Balinaların Radarında

İlayda Peker
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

En büyük kripto para olan Bitcoin üç ay içinde ilk kez kısa bir süreliğine 25 bin doların altını görüp daha sonrasında 25 bin doların üzerine çıkarken FTX’in iflas süreci yoluyla dijital varlık satışına başlayabileceği spekülasyonu diğer kripto para birimleri üzerinde de baskı yarattı.

Bir numaralı kripto para, haftanın ilk günü yüzde 3,3’ten fazla düşüşle 24 bin 958 dolara kadar geriledi. Daha sonra 25 bin doların biraz üzerine çıkarak BlackRock şirketinin Bitcoin ETF sunan ilk şirket olmak için başvurduğu 15 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeye inmiş oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) o zamandan beri bu başvuru ve diğer birkaç başvuru hakkında karar vermeyi ertelemişti.

Son 6 yıldır eylül aylarında düşüş kaydeden Bitcoin’in henüz bunu yaşamamış olması iyi olarak yorumlanıyor. Ancak düşüş gerçekleştiğinde kırılmanın şiddetli olacağı da söyleniyor.

Fed’in borçlanma maliyetlerini artırarak enflasyonu kontrol altına alma çabaları nedeniyle tarihsel olarak yüksek bir seviyeye ulaşan faiz oranlarının değerlendirilmesi, riske duyarlı varlıklar için çok önemli olmaya devam ediyor. Çünkü faiz oranları yükseldiğinde bu varlıklara olan talep genellikle azalıyor.

İşte bu sebeple iddialara göre yatırımcılar şu sıralar Bitcoin BSC token satın almanın avantajlarını araştırıyor. Bitcoin BSC ile ilgili merak edilenler…

Bitcoin Trenini Kaçıranların Yeni Gözdesi: Bitcoin BSC

Bitcoin BSC (BTCBSC), BTC’nin 1 doların biraz altında değerlendiği tarihsel fiyatlandırmasını tekrar etmeyi amaçlayan yepyeni bir proje. Ayrıca BTCBSC, 2011 yılı boyunca orijinal kripto para biriminin token arzını ve token hak ediş programı üzerinde de duruyor.

Bitcoin BSC token projesi, yatırımcıları Bitcoin’in sadece 1 dolara satıldığı zamanlara götürmek istiyor. Bu nedenle, $BTCBSC, 2011’in başlarında Bitcoin blok zincirinin durumunu yansıtan 6,125 milyon tokenlik bir ön satış arzı ile ICO’sunda sadece 0,99 dolar olarak fiyatlandırıldı.

Token, lansmanında 6,063 milyon dolarlık başlangıç piyasa değerine sahip olacak. Ancak uzman yatırımcılar yakında değerinde 10 kat büyüme gösterebileceğini tahmin ediyor. Sonuç itibarıyla Bitcoin Cash ve BTC20 gibi diğer klonlar son aylarda zor durumdaki Bitcoin fiyatından daha iyi performans gösterdi.

Ayrıca, yaklaşan yarılanma (halving) olayının Bitcoin ekosistemine taze sermaye pompalayacağı ve Bitcoin BSC gibi tokenlerin bundan en çok kazanç sağlayanlar olacağı söyleniyor.

Bitcoin BSC, Bitcoin’e (BTC) yöneltilen çeşitli eleştirileri özenle ele alarak ve yenilikçi çerçevesi aracılığıyla kayda değer geliştirmeler sunarak kendisini yalnızca bir kopya olmaktan ayırıyor.

Bitcoin BSC, Çok Daha Hızlı ve Ucuz

BTCBSC, hem Bitcoin hem de Ethereum’a kıyasla üstün ölçeklenebilirlik sergileyen bir blok zinciri ağı olan BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edildi. Sonuç olarak, sistem tarafından gerçekleştirilen işlemler 5 saniyelik bir zaman dilimi içinde sonuçlandırılabiliyor ve ek ücretlerde 10 sentten fazla olmayan bir harcama gerektiriyor. Buna karşılık, Bitcoin işlemlerinin sonuçlandırılması için 10 dakikaya kadar bir süre gerekebildiğini ve bunun için 5 ila 10 dolar arasında değişen bir ücret alındığını belirtmek gerekir.

Tokenin BEP-20 tasarımı aynı zamanda MetaMask ve Trust Wallet gibi iyi bilinen dApp’lerle uyumlu olduğu anlamına geliyor ve bu da yeni başlayan trader’lar arasında benimsenmesini artırıyor.

Bitcoin BSC projesi, yatırımcıların çevreyi kirletmeden BTC’nin marka değerinin keyfini çıkarabileceği anlamına gelen proof-of-stake (hisse ispatı) konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Bitcoin’in iş ispatı (PoW) son derece enerji verimsiz olarak biliniyor.

Stake Ederek Yüzde 400’ün Üzerinde APY Kazanmak

Bitcoin BSC’nin zincir üzerinde stake etme mekanizması, onu diğer faydasız coin’lerden öne çıkaran en büyük özelliği olarak görülüyor. BTCBSC stake eden token sahipleri şu anda yüzde 400’ün üzerinde APY kazanıyor.

Yatırımcılar ödüllerini Bitcoin’in blok oluşturma programına uygun olarak her 10 dakikada bir kazanacak. Bu strateji, yatırımcıları coin’lerini daha uzun süreler boyunca stake etmeye teşvik ediyor. Böylece lansman sonrasında herhangi bir pump-and-dump fiyat hareketi de önlenmiş oluyor. Bireysel ödüller de token sahibinin stake havuzundaki payına bağlı.

Bitcoin BSC token satın almakla ilgilenen yatırımcıların ön satışta stake etme hizmetinden yararlanmak için tokeni BNB veya BEP-20 USDT kullanarak satın almaları gerekiyor. Ancak minimum 7 günlük bir kilitleme süresi vardır. ETH veya ERC-20 USDT kullananlar, ön satışın tamamlanmasının ardından bu özellikten yararlanabilecek.

Bitcoin BSC, Güvene Öncelik Veriyor

Projeden sorumlu geliştirme ekibi, kripto para endüstrisinde dolandırıcılık ve rug-pull tokenlerinin yaygın oluşumu hakkında bilgi sahibi. Sonuç olarak, kuruluş bu tür endişeleri azaltmak için en başından itibaren sağlam önlemler aldığını bildiriyor.

Proje, stake ödüllerini sahipler arasında dağıtmak için tüm token arzının yüzde 61’ini tahsis etti. Bununla birlikte, bu tokenler Bitcoin’in madencilik programına uygun olarak 120 yıllık bir süre boyunca açılacak. Bu da ekibin Bitcoin BSC projesine olan uzun vadeli bağlılığını vurguluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, SEC Davasında Yanıt Verdi: Kanıt Yetersiz ve Aşırı Geniş

Sonraki Haber

Pepe (PEPE) Kripto Parasının Fiyatı Düşüyor: İlk 100 Listesinden Çıkabilir

İlgili Haberler