Bitcoin 24 Saatte %11 Arttı, Yükseliş Başladı Mı?

İlayda Peker

Kripto para piyasası yaklaşık bir haftadır çok kötü günler geçirdi. Bitcoin dahil tüm kriptolar ciddi kayıplar verdi. Ancak koronavirüs salgının devam ettiği bugün piyasalarda bir canlanma olduğunu görüyoruz.

BTC, Altı Günün En Yükseğinde

Son 24 saatlik grafikler incelendiğinde Cointelegraph’ın haberine göre, Bitcoin 24 saatte %11’lik bir artış sergiledi. Şu anki 5.630 dolar seviyeleri Bitcoin’in, 2018’den beri görülmeyen en düşük seviyelere düştüğü 13 Mart’tan bu yana en yüksek seviyesine işaret ediyor.

Bununla beraber analistler bir artış eğilimi olmasını beklemiyordu. Örneğin tecrübeli analist Tone Vays Çarşamba günü yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in Mayıs ayına kadar 2.000 dolar seviyesine gerileyebileceğini ifade etmiş ve bu konuda uyarılarda bulunmuştu.

Öte yandan yine tanınmış bir analist olan Filbfilb fiyat tahmininde hem düşüşü hem artışı işaret ederek 4.000 ile 6.000 dolar arasında bir hareket beklediğini dile getirmişti. Filfilb konuyla ilgili olarak, “4.800’ün altında net bir ret göreceğimizi ve artışın başlayacağını düşünüyorum. Bir kaç gün gerçekten volatil olacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca istatistikçi Willy Woo Bitcoin’in kendisini tamamen toplamasının zaman alacağını ifade etmiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

V şeklinde bir grafik beklemediğimi söylemek isterim, sanırım yukarı çıkmadan önce bir süre bir birikim aralığı olacak.

Kurtarma Planları

Bu arada geleneksel piyasalarda kayıplar, koronavirüse karşı büyük yeni bir teşvik paketinin duyurulmasıyla hız kesti. Bu kez bu teşvik paketi Avrupa Merkez Bankası‘ndan (ECB) geldi ve 750 milyar avro değerinde olduğu belirtildi.

Geçen hafta Federal Rezerv’in benzer çabalarına verilen sessiz bir tepkinin ardından ECB başkanı Christine Lagarde, potansiyel finansal önlemlerde “sınır yok” ifadelerini kullanmıştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Borsalar Steem Hard Fork’unu Destekliyor, STEEM Uçuyor

Sonraki Haber

Bitcoin Ransomware, Tahmin Edilenden Daha Yaygın Olabilir Mi?

İlgili Haberler