Bitcoin 20.000 Doları Yeniden Test Edecek Mi?

İlayda Peker

Yaşanan son düşüşler sonrasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 30.500 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükseldi. Son düşüşler 2017 ATH seviyesinin testini gündeme getirmiş ve bu da yatırımcılar da bir panik yaratmış olsa da toparlanmalar olması piyasada bir nebze rahatlama sağladı.

20.000 Dolar Test Edilecek Mi?

Günlük kapanışın 30.000 dolar üzerinde gelmesinden sonra piyasanın derin bir nefes aldığını görüyoruz. Yine de günlük grafiklere bakıldığında BTC/USD paritesinin net bir yukarı yönlü hamle yapmamış olması volatilitenin devam edebileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Popüler analist Credible Crypto ise Bitcoin’i geçen hafta 10 ayın en düşük seviyelerin altına çeken düşüşten sonra iyimser bir alternatif sunuyor. Analist, tarihsel normlara dayanarak, Twitter’da Bitcoin‘in 20.000 dolar veya daha düşük bir değeri yeniden test etmek için çok az itici gücü olduğunu savundu.

Bu noktada analist yaptığı açıklamalarda, “Geçmiş büyük ayı piyasalarının tepeden %80 düşüşe yol açtığı öncülüne dayanan 13K-14K dolar BTC argümanı, büyük bir varsayımda bulunuyor. Bu da 3 ay sonra 65 binlik yeni bir ATH’ye gelmeden önce insanların 21 Haziran’da 30 binde yaptıkları varsayımla aynı.” sözlerini kullanıyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

En büyük kurumsal BTC hazinesine sahip şirket olan MicroStrategy düşüş fiyatları satın alma fırsatı olarak değerlendirme ihtimali de dahil olmak üzere bir düşüşü durdurma yönünde planlar yapmaya devam ediyor.

Ancak buna ek olarak BTC/USD’nin Mart 2020 COVID-19 düşüşü sırasında 14.000 dolar yakınındaki 2019 zirvelerinden 3.600 dolar tabanına geri çekilmeyi tekrarlayıp tekrarlayamayacağı sorulduğunda, Credible Crypto’nun şüpheci yaklaştığı görülüyor.

Konuyla ilgili açıklamasında analist, “Bunu beklemiyorum. Mümkün mü? Evet, ancak daha önce de söylediğim gibi, önceki döngü tepe seviyelerinin yeniden test edilmesi daha önce hiç olmamıştı. Bu yüzden bunu pek olası bulmuyorum” sözlerin kullandı.

Buna ek olarak bazı analistler de tüm piyasaya biraz nefes aldırmak için dolarda güç kaybı görebileceğimizi ifade ediyor.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra UST Çöküşü Planlı Mı Oldu?

Sonraki Haber

Coinbase İşe Alım Planlarını Güncelliyor: İşte Detaylar

İlgili Haberler