BitCash Nedir?

BitCash BITC Nedir

Merhaba sevgili okurlar. BitCash projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “BitCash Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Kategoriler: Dijital Para, Siber Güvenlik, Ticaret

BitCash (BITC) Nedir?

BitCash kriptoparaların avantajlarını (hız, gizlilik, merkeziyetsizlik, düşük ücretler) geleneksel fiat bankacılık sistemiyle (işlem kayıtları, hesap adları, elektronik tablolar, muhasebe yazılımı entegrasyonu) birleştiren dünyanın ilk tamamen merkeziyetsiz kriptopara birimidir.

Projenin Amacı

Tüketiciler ve tüccarlar arasındaki ticaret işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış olan BitCash’in amacı dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi olabilmek.

Özellikleri

Twitter, Instagram ve Twitch ile para gönderme

Evet, ekip para gönderme anlamında çok büyük bir kolaylığa imza atmış. Ödemenin yanında bahşiş özelliği de getirilmiş. Twitter için BAT projesinin de bahşiş butonu eklediğini belirteyim.

PeerQ: Kullanıcıları BitCash ile ödüllendiren platform

Basitçe söylemek gerekirse, PeerQ kullanıcıları bilgi paylaşımı için ödüllendiren bir platformdur. Kullanıcılar BitCash kazanmak için sorular sorar, ödül programları düzenler, cevaplar verir ve görevleri tamamlar.

Rumuzlu hesap adları

Karmaşık blockchain adreslerine gerek yok.

Kayıt tutma

BitCash kullanan alıcılar, yalnızca alıcı ve satıcı tarafından görülebilen özel bir kayıt tutabilecekler. Böylece, paranızın nereye gittiğini görebilecek ve nakit akışınızı yönetebilecek işlem kayıtları oluşturabileceksiniz.

Anında ve düşük maliyetli uluslararası para transferi

Blockchain gücünü ve süper hızlı işlem hızlarını kullanan BitCash, dünya genelinde geleneksel bankacılığa göre daha hızlı ve daha ucuz para göndermenize olanak tanır.

Bitcash cüzdanı olmayanlara bile Bitcash gönderebilme

Arkadaşlarınıza ve ailenize e-mail, chat ya da SMS yoluyla BitCash gönderebilir ve faturaları dahi ödeyebilirsiniz.

BitCash Stabil Coin’i

Projedeki üç para biriminde BitCash Stable iler üçüncü bir tarafa para gönderirken, perakendecilere ödeme yaparken veya değer depolama yapmak istediğinizde fiyat oynaklığı sorununu aşmış oluyorsunuz. BitCash Stable, BitCash’in değerini kısa, orta ve uzun vadede güvence altına alarak finansal sisteme entegre olmayı kolaylaştırır.

Birden çok hesap oluşturma

Tıpkı normal çevrimiçi banka hesabınız gibi, BitCash cüzdanı da tüketicilerin ve satıcıların işlemlerini düzenlemelerine yardımcı olmak için kullanıcıların bir cüzdan içinde çeşitli hesaplar oluşturmasına ve etiketlemesine olanak tanıyor.

Fatura ödeme

Yakın zamanda BitCash ile fatura ödemek mümkün olabilecekmiş.

Otomatik ödemeler

Çalışanlara kripto ile ödeme yapmak artık daha kolay. Artık geleneksel bankacılık yazılımlarında olduğu gibi personelinize kripto para birimi ile ödeme yapabilirsiniz.

Karşılaştırma tablosu

Alttaki özelliklere bakıldığında BitCash’in oldukça avantajlı olduğu görülüyor.

Proje hakkında daha fazla detay için lütfen Whitepaper‘a göz atınız.

TAKIM

Bazı BitCash katılımcıları ve gönüllüleri, anonimliği çok ciddiye aldıklarından anonim kalmaya karar vermişler. BitCash, ICO’su olmayan ve merkezi birimlerce yönetilmeyen topluluk tabanlı bir proje. BitCash projesinin fiziksel ofisi veya çalışanı yoktur. Ağ, dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan gönüllüler tarafından kodlanır, tasarlanır ve yönetilir ve herkes katkıda bulunmaya açıktır (ve teşvik edilir).

Sitede ismi geçenler altta yer alıyor fakat haklarında daha çok bilgi edinebileceğimiz bir link’in olmaması hoşuma gitmedi.

Roadmap

Projenin güncel Roadmap’i şu şekilde:

Twitter’a giriş tarihleri Haziran 2018. Takipçi sayıları 2352. Bunu çok az buldum.

Telegram’da bu sayı 787. Çok az. Discord’da 3417. Bu daha iyi.

BitCash Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda BITC kısaltmasıyla işlem gören Bitcash Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yeni Bitcoin Yatırımcılarının Yaptığı 7 Hata

Sonraki Haber

Piyasada Katliam Var: Bitcoin 8.000 Doların Altını Gördü!

İlgili Haberler