“Birleştirme Sonrasında Ethereum’un Yüzde 55’i Tamamlanmış Olacak”

İlayda Peker

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Perşembe günü yaptığı açıklamada, ağ proof of work’ten (PoW) proof of stake (PoS) konsensüs sistemine geçtiğinde bu “birleştirme” sonrasında Ethereum’un yaklaşık %55 tamamlanacağını söyledi.

Ethereum İle İlgili Açıklama

Fortune’un haberine göre Buterin, Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda (EthCC) “proof of stake, proof of work’ten çok daha güvenlidir, ancak zayıf öznellik gibi bazı hassas noktaları da var” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Buterin, Bitcoin ve Ethereum arasındaki farkın, Bitcoin‘in geliştirme açısından %80 tamamlanmış olarak kabul edilmesi olduğunu ifade etti. Öte yandan Ethereum’un şu anda yalnızca yaklaşık %40’ı tamamlanmış olduğu düşünülüyor ve bu da birleşme sonrası artacak.

Bunların yanında geçen hafta, Ethereum geliştiricileri, birleştirmenin tahmini olarak 19 Eylül haftasında gerçekleşeceğini açıkladı. Birleştirmeden sonra, Ethereum’un yol haritası, geliştiricilerin ağı daha güvenli ve merkezi olmayan hale getirmeyi amaçlayan “dalgalanma, sınır, temizleme ve savurganlık” olarak tanımladığı dört parçalı bir yükseltmeden oluşuyor. Buterin ise “Bu yol haritasının sonunda Ethereum çok daha ölçeklenebilir bir sistem olacak” Sonunda, Ethereum saniyede 100.000 işlem gerçekleştirebilecek.” sözlerini kullandı.

Ethereum Fiyatı

Ethereum son yükselişler sırasında Bitcoin’den daha iyi bir performans sergiledi ve bunun doğrudan birleştirme ile alakalı olduğu düşünülüyor. Elde edilen verilere göre ETH yazının kaleme alındığı sırada 1.640 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve son 24 saat içinde %10 artmış olduğu görülüyor.

Analistlere göre ETH için 1.500 dolar oldukça önemliydi ve şu anda bu seviyenin gözle görülür bir şekilde üzerindeyiz. Yapılan açıklamalarda ETH için bir sonraki güçlü direnç seviyesinin 1.800 dolar bandında olabileceği ifade ediliyor. Bu noktada yatırımcıların genel piyasa görünümünü göz önünde bulundurarak işlem yapmasında fayda bulunuyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Novogratz Açıkladı: “Kriptolarda 200 Kattan Fazla Kazanç Normal Değil!”

Sonraki Haber

Ethereum Rallisiyle Kripto Piyasası Yüzde 15 Büyüdü! Devamı Gelecek Mi?

İlgili Haberler