“Birleşik Krallık Yapay Zeka Zirvesi Hazırlıklarını Başlattı”

Bitcoin Haber

Birleşik Krallık yetkilileri, 1-2 Kasım’da düzenlenecek olan yapay zeka zirvesi için hazırlıklara başladı. Zirve, Bletchley Park’ta gerçekleştirilecek ve yaklaşık 100 katılımcının katılması bekleniyor. Zirvede, yapay zeka teknolojilerinin potansiyel riskleri ele alınacak.

Yapay zeka teknolojileri, OpenAI tarafından piyasaya sürülen ChatGPT gibi uygulamaların yaygınlaşmasıyla kamuoyunun yoğun ilgisini çekti. Ancak bu durum, yapay zeka teknolojilerinin olası risklerinin de gündeme gelmesine sebep oldu. Bu nedenle birçok ülke, yapay zeka teknolojilerinin risklerini yönetmek için yasal düzenlemeler yapma gereği duydu.

Yakın tarihte yayımlanan raporlar, yapay zeka teknolojilerinin potansiyel risklerini değerlendirdi. ABD de bu konuda önemli adımlar attı. ABD Başkanı Joe Biden, teknoloji liderleri ile bir araya gelerek yapay zeka teknolojilerinin potansiyel fayda ve risklerini tartıştı.

Birleşik Krallık’ta düzenlenecek zirveye çok sayıda teknoloji uzmanı ve akademisyen davet edildi. Zirvede, yapay zeka teknolojilerinin potansiyel riskleri ele alınacak. Zirveye düzenleyici kurumlardan da yetkililerin katılması bekleniyor.

Bletchley Park’ta gerçekleştirilecek zirvede katılımcı sayısının 100’e yaklaşacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in de zirveye katılması bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci’den Bitcoin, Ethereum ve Algorand Hedefleri

Sonraki Haber

Binance, FDUSD İle Daha Fazla Kripto Çiftini İşlem Listesine Ekliyor

İlgili Haberler