Birleşik Krallık, Kripto Sektörüne Yönelik Düzenlemeleri Uyguluyor

Bitcoin Haber

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto para hizmeti veren firmaların ürün ve hizmetlerini açık, adil ve şeffaf bir şekilde tanıtmalarını sağlamak için yeni kurallar getirdi. Binance, OKX ve PayPal gibi şirketler, ülkedeki düzenlemeler nedeniyle hizmetlerini sonlandırma kararı aldı.

Yeni düzenlemeler, kripto para yatırımcılarını yüksek risklere karşı korumayı amaçlayan Finansal Promosyonlar (FinProm) uygulamalarını içeriyor. Bu uygulamalar, yatırım bonuslarının yasaklanmasından, kripto para yatırımcıları için 24 saatlik bir bekleme sürecine kadar çeşitli önlemleri içeriyor.

Uyum başkanı ve kara para aklama raporlama sorumlusu James Young, kripto sektöründeki düzenlemelerin kullanıcıların yatırımlarını ayırt etmeleri için bir fırsat sunduğunu ve sektörün güvenilirliğini güçlendirdiğini belirtti.

Küresel kripto para şirketleri, yeni FCA kurallarına uymak zorunda kalacak ve aynı zamanda gelişmiş ülkelerde tutarlı bir uygunluk ve kullanıcı deneyimi sağlamak zorunda kalacak. Young, farklı yasal gerekliliklerin bir araya gelmesi için tüzel kişiliklerde ayrıştırma yapılması gerektiğini belirtti.

Young, düzenleyicilerin kripto sektörünü nasıl düzenleyecekleri konusunda daha fazla tekdüzelik görmek istediğini ve kripto firmalarının yeni düzenlemelere nasıl uymaları gerektiği konusunda daha ayrıntılı rehberlik istediğini ifade etti.

Kripto sektörü için daha geniş bir küresel çerçeve talepleri yeni değil. G20 zirvesinde, 19 ülkeden oluşan hükümetler arası bir forum olan G20, kripto piyasasının kapsamlı bir şekilde denetlenmesini savunan bir yol haritası kabul etti.

Birleşik Krallık’taki düzenlemeler, kripto sektöründe şeffaflığı artırmayı ve kullanıcıları korumayı amaçlıyor. Bu düzenlemeler, sektörün güvenilirliğini artırırken, şirketlerin uyum sağlaması ve kullanıcı deneyimini iyileştirmesi gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 35.000 Dolara Ulaştı, Sıradaki Hedef Ne?

Sonraki Haber

IRS’in Kripto Vergi Teklifi, ABD Kamuoyunda Nasıl Karşılandı?

İlgili Haberler