Bir Saatte Yüzde 50 Arttı! Bu Altcoin Neden Yükseliyor?

Fatih Uçar

2 gündür kripto para piyasaları oldukça iyi zamanlar geçiriyor. Temmuz ayından bu yana ise piyasada iyimserlik hakim. Önceki aylara nispeten düşük gelen enflasyon verisi, bugün açıklanan ÜFE ve BlackRock tarafından açıklanan Bitcoin fonu oldukça önemliydi. En büyük kripto para birimi bugün 25.000 dolar sınırına kadar dayandı. Yazı hazırlandığı sırada ise 23.400 dolardan alıcı buluyor.

Ankr (ANKR)

Merkezi olmayan blockchain altyapı sağlayıcısı olan Ankr (ANKR) aldığı desteğin ardından bir saatte %50+ artış yaşadı. Merkezi olmayan ağlar için cross-chain stake hizmeti veren Ankr (ANKR) en büyük küresel kripto borsalarından biri olan Binance Labs’ın bir bölümünden stratejik bir yatırım aldı. Böyle büyük bir stratejik ortağın desteği, birçok yatırımcının ANKR almasına neden oldu. Binance bu tarz destekleri çok sık açıklamıyor ve destek alan kripto paralarda anlık ciddi yükselişler yaşanabiliyor.

Ankr ekibi aşağıdaki paylaşımı yaptı;

“Destek için @BinanceLabs’a teşekkür ederiz! #BinanceLabs ile birlikte çalışıyor olmaktan son derece memnunuz”.

Binance, Ankr’ın eylemleri ekosistemin genel performansını olumlu etkilediği için böyle bir karar aldı. Haberin yayınlanmasının ardından ANKR fiyatı %60’a yakın artış yaşadı.

Ankr (ANKR) Fiyat

Binance Labs henüz yatırımın boyutunu net biçimde açıklamadı. İlerleyen günlerde detayların netleşmesi, fiyatın mevcut seviyeden daha fazla yükselmesine de sebep olabilir. Binance Labs yaz başında dünyanın önde gelen yatırımcılarının desteğiyle 500 milyon dolarlık bir yatırım fonu topladı. Fonun amacı, kripto para kullanımını genişletebilecek ve genel olarak Web3 teknolojisi ve blockchain genişlemesini teşvik edecek Ankr gibi projelere yatırım yapmaktı. Üstelik, yakın zamanda Binance Labs, Binance‘ın kurucu ortağı Yi He ile yeni bir sürece girdi. Önümüzdeki günlerde daha fazla yatırım hatta satın almanın Binance tarafından yapıldığını görebiliriz.

Ankr (ANKR) yazı hazırlandığı sırada 0,048 dolardan alıcı buluyor. Bugün işlem hacmi tam 10 kat arttı ve 536 milyon dolara ulaştı. Piyasa değeri ise sönmeye başlayan ralliye rağmen 464 milyon dolarda bulunuyor. ANKR piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para arasında girdi ve 93’üncü sırada yer alıyor. Bugünün zirvesini ise 0,05625 dolarda gördü. Ankr (ANKR) ATH seviyesi 28 Mart tarihinde 0,225 dolar seviyesinde belirlendi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’den Ethereum Merge’e Destek!

Sonraki Haber

Ethereum Grafikleri: ETH Kısa Vadeli Önemli Seviyeler!

İlgili Haberler