Bir NFT Projesi Daha 1 Milyar Dolarlık Sınırı Geride Bıraktı!

İlayda Peker

Non-fungible token’lar (NFT) her ne kadar 2017 yılında piyasaya sürülmüş olsalar da 2021 yılında adeta bir patlama yaşadılar ve popülerlikleri hala devam ediyor. NFT’lerin geleceğinin parlak olduğunun düşünülmesi ise bu tezi destekliyor gibi görünüyor.

1 Milyon Dolarlık Sınır Aşıldı

CryptoSlam verilerine göre Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Çarşamba günü tüm zamanların satışlarında 1 milyar doları geride bırakan beşinci NFT koleksiyonu oldu. Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Yacht Club NFT’lerin bir “mutant serum”a maruz bırakılmasıyla oluşturulan 20.000 NFT’lik bir koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan açıklamalara göre Axie Infinity, 4 milyar ABD dolarının üzerinde satış hacmiyle en üst sırada yer alıyor ve onu CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Art Blocks izliyor.

MAYC Satışları Neden Yükseldi?

Mutant Ape Yacht Club geçtiğimiz günlerde, yaratıcı Yuga Labs’ın Larva Labs’tan CryptoPunks ve Meebits haklarını satın almasıyla son yedi gün içinde %72’den fazla arttığı için satışlarda gözle görülür bir yükseliş yaşandı.

Öte yandan NFT pazar satışları son günlerde düşerken, CryptoPunks, Meebits, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club, Yuga Labs’ın satın alınmasından bu yana satış hacminde artış gösterdi ve Meebits yedi gün içinde %1.000’in üzerinde arttı.

Dapper Labs tarafından başlatılan bir NFT koleksiyonu olan NBA Top Shot, 1 milyar ABD Doları tutarındaki kulübe katılan altıncı NFT koleksiyonu olmaya sadece 50 milyon dolar uzakta gibi görünüyor.

Dolayısıyla NFT satışları her ne kadar piyasadaki genel belirsizlik ile düşüş yaşamış olsa da bazı koleksiyonlar hala büyük ilgi görüyor. Özellikle bu noktada atılan adımların, alınan kararların ve ortaklıkların büyük öneme sahip olduğu ifade edilebilir.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Son Durum: BTC’de Teknikler Ne Söylüyor?

Sonraki Haber

Web 3.0’da İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Yöntemi: iPay

İlgili Haberler