Bir İddialı Tahmin de EOS Kurucusundan: 250.000 Dolar!

İlayda Peker

Her ne kadar son zamanlarda Bitcoin ve kripto para piyasasında ciddi düşüşler yaşanmış olsa da ekosistemdeki önemli isimler Bitcoin hakkında çok büyük tahminlerde bulunmaya devam ediyor.

Büyük Tahminler

Messari CEO’su Ryan Selkis yaptığı bir açıklamada Federal Rezerv’in para basma politikasının sonucunda artan müdahaleleri göz önünde bulundurduğunda Bitcoin’in dolar açısından değerinin sonsuz olduğunu ifade etmişti.  Selkis konuyla ilgili, “Hiçbir zaman para kaybından kurtulan geleneksel para birimi olmadığı için, Bitcoin’in gelecekteki değeri binlerle veya milyonlarla ölçülmez. Teknik olarak, doların tersi sonsuzdur. 250.000 dolarlık bir Bitcoin değeri, doların rezerv statüsünü kaybettiği ve hiperinflasyon yaptığı anlamına gelir.”  ifadelerini kullanmıştı

Buna karşılık EOS kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Blumer, BTC’nin geleneksel piyasalarda ne olursa olsun 250.000 dolara doğru yol aldığını dile getirdi. Blumer, bunun sadece zaman meselesi olduğuna inanıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

BTC, zaman içinde bu seviyelere ulaşmak için hareket ediyor. Varoluşsal finansal çöküşe gerek yok.

Öte yandan analist Luke Martin, uzun vadede BTC’de ciddi yükselişler olacağını, ancak kısa vadeli tablonun biraz daha karamsar olduğunu ifade ediyor ve bu konuda yatırımcıları uyarıyor.  Martin konuyla ilgili açıklamalarında, “Bir pandemi sırasında kapanan işletmeler kısa vadede daha düşük kazanç ve daha düşük başarı şansı demektir. Pandemi sırasında satılan risk varlıkları, kısa vadede BTC fiyatlarının düşmesi anlamına geliyor ve mevcut geleneksel para deneyi, Bitcoin’in uzun vadeli başarı şansını artırdı.” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Dailyhodl


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance DEX Nasıl Kullanılır?

Sonraki Haber

ABD Karantinaya Giderse Kripto Ekosistemi Nasıl Etkilenir?

İlgili Haberler