Bir F2P NFT Oyun Platformu Olan Quiz Arena, Onus Finance Listelenmesini Duyurdu

Bitcoin Haber

Quizarena, oynaması ücretsiz olan (F2P) bir bilgi yarışması ve blockchain oyun platformudur. Quizarena Onus Finance’te yeni listelenmesini duyurdu.

Onus Finance, 3 Aralık saat 13:00 UTC’de sona eren ve Quizarena projesi değerlendirmesi niteliğinde bir oylama etkinliği gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalara göre Quizarena bu oylamada %99,08 oran ile EVET oyu aldı. Dolayısıyla ONUS Launchpad projeyi listelemeye karar verdi. Quizarena üyeleri arasında merkezi olmayan bir işlem aracı olarak kullanılan hizmet token’ı olan QZA, ONS’ta 8 Aralık’ta 3:00 UTC’de satışa sunuldu. QZA satış detayları ise şu şekilde:

  • Launchpad Hard Cap: 3.906.250 QZA
  • Public Sale Token Fiyatı: 1 QZA = 0.0128 USDT
  • Token Satış Formatı: QZA, satın almak için gönderilen ONUS miktarına göre eşit olarak dağıtılacak.
  • Katılım Süresi: 08 Aralık 3:00 UTC’den itibaren
  • Tahsis Dönemi: 08 Aralık 13:00 UTC’den itibaren.
  • Token Dağıtımı: 08 Aralık 17:00 UTC’den itibaren.
  • Koşullar: VIP 2 hesabı olan tüm ONUS kullanıcılar katılabilir.

Quizarena, oyunculara, Player-Versus-Player (PVP) ve yarışmalara katılım için token’lar vermek amacıyla Compete-to-Earn (C2E) modelini kullanır. Quizarena’nın F2P ve C2E formatlarını kullanması oyuncuların aynı anda öğrenmesine, oynamasına ve ödüller kazanmasına olanak tanır. F2P paradigmasının kullanılması ise blok zinciri, kripto para birimleri ve NFT’ler konusunda tecrübesiz oyuncuların da anında toplulukta yer almalarına imkan sunar.

Yapılan açıklamalara göre F2P oyuncularına blockchain, Bitcoin, NFT ve diğer birçok konu hakkında sorular sorulacak. Amaç ise öğrencilerin eğlenirken ders çalışabilecekleri dinamik ve sıcak bir ortam yaratmaktır. Tek oyunculu mücadeleler, oyunculara konular hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenme fırsatı sağlayacaktır. Kendi çalışmalarını yürüten ve konuları öğrenen oyuncuların, turnuvayı kazanma ve token alma şansı daha yüksek olacaktır.

Quiz Analytics ve P2E NFT Oyunu

Kullanım durumları açısından, NFT ekosistemi, sanat ve koleksiyon ürünlerinin dijitalleştirilmesiyle başlayıp daha sonra sanat dışındaki sektörlerde kullanılmak üzere genişleyerek hız kazanıyor. Markalar tanıtım aracı olarak, devlet kurumları ise ödül sistemi olarak NFT’leri kullanmaya başladı. Ancak en son trendin P2E oyun olduğu görülüyor ve bu kategorideki NFT etkinliklerinin uzun vadeli kullanım durumu nedeniyle popüler olması bekleniyor.

Quiz Analytics ekibinin, herkese Eğitim ve GameFi sunma ve sınavları benzersiz ve eğlenceli bir olaya dönüştürme hedefi vardır. P2E, oyuncuların öğrenirken aynı zamanda kazanma durumunu ifade eder. Compete-to-Earn, oyuncuların PvP modlarını kazandıklarında token alabilecekleri anlamına gelir. Amaç, nihayetinde toplumsal değer sağlayacak ve herkesin yaşam kalitesini artırmada etkisi olacak, merkezi olmayan bir platform ve ekosistem oluşturmaktır. Quizarena’nın ekonomik yaklaşımı, reklamlardan elde edilen nakit paranın Quizarena‘nın hazinesine ve oyun ortamına geri yönlendirileceği şekilde tasarlanmıştır.

Öte yandan Quiz Analytics, oyunlar ve eğitim yoluyla insanları birbirine yakınlaştırmayı amaçlar. Ekip, Quizarena’yı, herkesin Öğrenmesine ve Kazanmasına olanak tanıyan, bilgi yarışması ve bulmaca oyunlarını birbirine bağlayan ve oyunlaştıran bir ekosistem olarak geliştiriyor. Platform ayrıca kripto ve NFT’lerde kazançlı ödüllerle bilgi yarışması turnuvaları düzenleyecek.

İlk eşleştirmede tam adaleti sağlamak için Quizarena, blok zincirinde doğrulanmış bir rastgele mekanizma oluşturacak. Sonraki turnuva eşleşmeleri, benzer bilgiye sahip katılımcıları eşleştirecek ve sisteme dayalı olacaktır.

QZA, bir sadakat noktası olarak hizmet eder, bu nedenle kullanıcılar, stake edilen QZA sayısına göre farklı VIP katmanlarına sınıflandırılır. VIP seviyesi, oyuncuların ek oyun içi nitelikler (örneğin, +%10 oyun ödülü) almasına olanak tanır. Sonuç olarak, stake edilen QZA ne ​​kadar fazlaysa, sağlanan VIP seviyesi o kadar yüksek olur.

TwitterTelegramMedium

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

127 Milyon XRP Transferi Gerçekleşti: XRP Adres Etkinliğinde Büyük Artış

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Benimsenmesi Artıyor!

İlgili Haberler