Binance’ten Üzücü Haber: Bu Platform Kapanıyor!

İlayda Peker

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası Binance, Jersey merkezli yan kuruluşu Binance Jersey’i yakında kapatacağını duyurdu.

Binance, Avrupa piyasasına girmek için genişleme girişiminin bir parçası olarak Jersey’deki platformunu başlattı. 15 Ocak 2019’da borsa, Binance Jersey’in Avrupalı yatırımcılar için geleneksel para-kripto para birimi işlemlerine izin vereceğini duyurdu. Borsa, lansmanda hem euro hem de İngiliz sterlini karşısında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) işlemlerini destekleyerek platformu kullanıma sundu.

Binance Jersey Kapanıyor

Borsa, Binance Jersey’i Avrupa piyasalarında “büyük bir itici güç” haline getirmeyi hedeflerken, piyasa istatistikleri, hedeflerinin gerisinde kaldığını gösteriyor. En son CoinMarketCap verilerine göre Binance Jersey’nin 24 saatlik işlem hacmi 164.470 dolar olarak karşımıza çıkıyor. BTC/EUR ve BTC/GBP işlem çifti hacimleri ise sırasıyla 76.597 dolar ve 46.974 dolar. Binance ekosisteminin yerel token’ı olan Binance Coin, yalnızca 5.133 dolarlık toplam GBP ve EUR işlem hacmine sahip.

Yapılan açıklamalara göre Binance, 30 Ekim’de yeni GBP, EUR ve desteklenen tüm kripto para yatırma işlemlerini kısıtlayacak. Para yatırma işlemlerini askıya aldıktan sonra, borsa 9 Kasım’a kadar tüm çiftlerin ve para birimlerinin alım satımına ve çekilmesine izin verecek. Platformun son kapanışı 30 Kasım’dan sonra yapılacak. Bu tarihten sonra hiçbir kullanıcı hesaplarına erişemeyecek.

Borsa, Jersey’deki operasyonları durdurmanın kesin nedenlerini belirtmedi. Ancak ana borsa platformu Binance.com, “uyumlu bankacılık kanalları aracılığıyla Jersey vatandaşlarına hizmet sunmaya devam edeceğini” söyledi.


Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Komplo Teorisyeninden Büyük Ripple (XRP) Açıklamaları!

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 19/10/2020

İlgili Haberler