Binance’te Yaşanan Sorunların Nedeni Ne?

İlayda Peker

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, platformdaki performans ve erişilebilirlik sorunları ile ilgili raporların sisteme aşırı yüklenmeden kaynaklandığını dile getirdi.

Binance’teki Aksaklıklar

Son günlerde Binance borsasının kullanıcıları arayüz hataları ve geciken güncellemeler gibi teknik aksaklıklar dolayısıyla giderek daha fazla şikayet etmeye başlamıştı. Pazartesi günü bir dizi tweet gönderisi ile yapılan bir paylaşımda Zhao, Bitcoin’in son fiyat hareketleri ve fiyatın 10.000 doların üzerine çıkması sebebiyle normalde olandan çok daha fazla kullanıcının platformu kullandığını ve bu sebeple sistemin zorlandığını ifade etti.

Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Binance ilk kez zorluklarla karşılaşmıyor ve bunları çözdüğümüz son zaman da bu olmayacak. Kripto para ekosisteminde en ağır trafiğe sahibiz ve desteğinizi istiyoruz. Bu sefer BTC 10.000 dolara çıktığında önceki zamanlarda olduğundan çok daha fazla kullanıcı talebi oldu. Bu de kripto piyasası için güçlü bir toparlanmanın sağlam bir işareti olsa da sistemlerimiz için önemli bir yükü de beraberinde getiriyor.

Öte yandan Zhao Binance ekibinin sorunları çözeceğine inandığını ancak bunun bir gecede olmayacağını sözlerine ekledi.

Kullanıcıların Desteği

Sorunların kullanıcı desteği ile daha kolay çözülebileceğini düşünen Zhao kullanıcılardan destek istedi ve şu ifadeleri kullandı:

Yorumlarda her türlü sorunu ve desteğinizi iletmenizi bekliyorum. Hepsine cevap veremeyebiliriz. Ekibimiz düzeltmeler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Şu an yaşanan kısa, orta ve uzun vadeli çözümlerin birleşimi ile düzeltilebilir bir sorun. Her şey hemen düzelmez ancak sonunda düzelecektir.

Bunun yanında Binance sorunlardan “haksız şekilde etkilendiğini” düşünen herkese inceleme için bir destek talebi göndermelerini talep etti.

Tüm bunların yanında CEO geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Binance’in 2020 hedefleri ile ilgili açıklamalar yapmıştı.

Kaynak: DailyhodlTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CEO: “Ripple, Kripto Paraların Amazonu Olacak!”

Sonraki Haber

BitMEX’in En İyi Yatırımcılarından Angelo’nun Hedefi 30.000 Dolar

İlgili Haberler