Binance’in P2P İşlem Platformu Rus Rublesi İçin Destek Ekliyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre, kripto para borsası Binance’in eşler arası (P2P) işlem platformu, Rus rublesi (RUB) için destek ekledi.

Rus Rublesi Hamlesi

Salı günü yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), stablecoin Tether (USDT) ve Binance’in kendi kripto parası Binance Coin ile (BNB) doğrudan ruble işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bununla beraber Binance, doğrudan gelenekse para – kripto para işlemleri için ruble’yi zaten destekliyor. Ancak P2P platformu, belirli bir ülkede veya yargı alanında kripto işlemi yasaklanmış olsa bile kişiler arasında işlemlere izin veriyor. Dolayısıyla kripto para kullanımı yasak olan alanlarda dahi artık Binance kullanıcıları Rus rublesi ile kripto işlemleri gerçekleştirebilecek.

Örneğin, 2017’den beri Çin’de kripto para – geleneksel para işlemleri yasak. Ancak P2P platformları kripto para işlemlerini kolaylaştırıyor. Binance’in P2P işlem platformu Çin Yuanı (CNY), Vietnam Dongu (VND) ve şimdi de ruble ile kullanıcılara işlem desteği sunuyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “P2P işlemleri, kullanıcıların tercih ettikleri ödeme yöntemlerinde diğer kullanıcılarla veya satıcılarla birden fazla kripto para birimi işlemi yapmalarına açık bir piyasa ve daha esnek erişim sağlanmasına izin veriyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Binance ilk olarak geçen 2019’un Ekim ayında P2P işlem platformunu başlatmıştı. Borsanın gelecek planlarına bakıldığı zaman ise bu yıl içinde daha fazla kripto para ve geleneksel para işlem çifti desteği eklemeyi planladığı görülüyor.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase’den İki Önemli Hamle

Sonraki Haber

Justin Sun, TRON’un Bir “Shitcoin” Olduğunu Dile Getirdi!

İlgili Haberler