Binance’in Ortağı Türk Lirası Desteği Eklemeyi Planlıyor

İlayda Peker

İsrail merkezli fintech ve kripto para firması Simplex yaptığı son açıklamalar ile iki yeni geleneksel para birimini desteklemeye başladığını ifade etti. Yeni desteklenen geleneksel paralar: Japon Yeni (JPY) ve Kanada Doları (CAD).

The Block’un 9 Aralık tarihli haberine göre, yeni listelemelerin ardından Simplex’in Binance gibi iş ortağı borsalarındaki kullanıcılar, JPY ve CAD kullanarak kredi kartıyla kripto para alabilecekler.

Simplex ve Yeni Listelenmeler

Haberleri doğrulamak için hem Binance hem Simplex ile iletişime geçen Cointelegraph’ın paylaştığı bilgilere göre Simplex sözcüsü, şirketin ortaklarının artık kullanıcılarının kredi kartları ile CAD veya JPY kullanarak kripto para satın almalarına izin vereceklerini belirterek haberi doğruladı. Ancak Simplex sözcüsü bu özelliği hangi borsaların kullanacağı ile ilgili bir bilgi paylaşmadı.

Binance’in ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı belirtildi.

Bunların yanında yeni para birimleri desteği ile birlikte Simplex büyük kripto para birimi borsası OKEx ile de yeni bir ortaklığa vardığını açıkladı. 9 Aralık’ta paylaşılan bir tweet’e göre Simplex, kullanıcılarının banka ve kredi kartlarıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) satın almalarını sağlamak için OKEx ile ortaklık kurdu.

Bu yeni gelişme OKEx’in de resmi web sitesinde kullanıcılar ile paylaşıldı.

Rus Rublesi ve Türk Lirası

Bunlara ek olarak Simplex CEO’su ve kurucusu Nimrod Lehavi, şirketin Rus rublesi ve Türk lirasını destekleme planlarının çok yakında hayata geçeceğini açıkladı.

Daha önce de açıklandığı gibi Simplex, Avrupa Birliği lisanslı bir finans kurumu ve ödeme işleme sağlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. İsrail, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Litvanya ofisleri ile şirket, Shapeshift, Litecoin Vakfı, Xapo ve Changelly gibi şirketlere “güvenli” ödeme işleme hizmetleri veriyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
çin kripto para testlerine başlıyor

Çin, Dijital Yuan Testlerine Başlıyor

Sonraki Haber

Çin’in Blockchain İle Asıl Hedefi Ne?

İlgili Haberler