Binance’ın Endüstri Kurtarma Girişimi Beklenen Etkiyi Gösteremedi

Bitcoin Haber

Binance‘ın FTX’in iflasının ardından kripto para sektörüne yardımcı olmak amacıyla başlattığı Endüstri Kurtarma Girişimi (IRI), 1 milyar doların üzerinde fon topladı ancak projelere sağladığı fon 30 milyon doların altında kaldı. Bu durum, kripto para sektörünün yatırım çekme konusunda yaşadığı zorlukları gözler önüne seriyor.

Binance, IRI için 1 milyar dolarlık bir fon oluştururken, diğer kripto para şirketleri de bu girişime toplamda 70 milyon dolarlık fon ile destek verme taahhüdünde bulundu. Ancak, Binance’in bu fonu kullanmayı taahhüt ettiği 985 milyon dolarının büyük bir kısmı, diğer yatırımlar için kurumsal hazinesine geri taşındı.

Binance, IRI’nin 14 proje için finansman sağladığını belirtti ancak bu projelerin neler olduğu veya ne kadarlık bir fon aktarıldığı konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, IRI’nin şeffaf bir girişim olduğunu ifade etti.

Binance, Güney Koreli kripto para borsası GOPAX’ın 15 milyon dolarlık hissesini alarak tek halka açık yatırımını gerçekleştirdi. Ancak, bu satın almanın onayı hala Güney Kore’nin mali düzenleyicisinden bekleniyor.

IRI’ye katılan diğer şirketlerin çoğu ise ya hiç fon dağıtmadı ya da kimlikleri tespit edilemedi. Binance Labs’ın iş stratejisi lideri Dana Hou, çok fazla proje bulamadıklarını ve bu durumun diğer yatırımcılar için de geçerli olduğunu belirtti. GSR gibi kripto para piyasası yapıcılar, başvurulan 60 projeyi değerlendirdi, ancak hiçbirinin yatırım stratejisiyle uyumlu olmadığını belirterek yatırım yapmadılar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Arbitrum Destekli Yeni SocialFi Platformu: Cipher Fan

Sonraki Haber

Alameda Research ve Cumberland, Tether’in Büyük Bölümünü Satın Aldı

İlgili Haberler