Binance’a 4 Milyar Dolarlık Dava Tehdidi

Bitcoin Haber

Kripto yatırımcıları aylardır piyasaları sarsabilecek risklerin farkında. Bu durum, ABD Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve CFTC ile SEC davalarıyla neredeyse sonuçlanan dava ile ilgili. Önceki sızıntılar ve son haberlerin detayları oldukça önemli.

Uzun süredir Bloomberg kaynakları, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance borsasına karşı devam eden bir soruşturma yürüttüğünü iddia ediyordu. Bu durumun bir dava haline gelme olasılığı yüksekti ve ABD Adalet Bakanlığı’nın CFTC ve SEC suçlamalarına ek olarak neye sahip olduğunu bilmiyorduk. Bloomberg, bazı önemli detayları sızdırdı.

Bloomberg’e göre, dünyanın en büyük kripto borsasına karşı yıllar süren soruşturma sonucunda ABD Adalet Bakanlığı şirketten 4 milyar dolar talep ediyor. Adalet Bakanlığı ile Binance arasındaki müzakereler, kurucu Changpeng Zhao’nun iddia edilen kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlalleri soruşturmasını çözmek üzere bir anlaşma üzerinde yürütülüyor.

CZ, bu soruşturmayı çözmek için 4 milyar dolar nakit ödeyecek mi? Miktar ödenemeyecek bir sum değil ve boğa sezonu öncesi cezai davayı atlatmak şirket ve CZ için harika bir haber olurdu. CZ’nin yakın zamandaki açıklamaları volatiliteyi artırabilir. BTC haberleri ilk paylaşıldığında, düşüşün ardından yükselişe başladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yarılanması Yaklaşırken Piyasaların Gözü Nisan 2024’te

Sonraki Haber

Kripto Medya Devi CoinDesk, Borsa Tarafından Satın Alındı

İlgili Haberler