Binance Vazgeçmiyor: Kart Rusya’da Piyasaya Sürülecek

Binance Vazgeçmiyor: Kart Rusya’da Piyasaya Sürülecek

Uluslararası bir kripto para devi olan Binance, kripto ödemeleri ile ilgili yaklaşan yasağa rağmen Binance Card’ı Rusya’da piyasaya sürmekten vazgeçmeyeceğini ifade etti. Kıdemli bir yönetici Cointelegraph’a 7 Eylül’de yaptığı açıklamada, günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in Rusya’daki kripto banka kartının piyasaya sürülmesi üzerinde çalıştığını ifade etti.

Binance Card ve Rusya

Binance’in Rusya ve BDT operasyonları başkanı Gleb Kostarev, Binance Card’ın Rusya’da tanıtılması planının, Binance’in tüm kullanıcılara “yerel düzenlemelerle tamamen uyumlu aynı deneyimi” sağlama misyonuyla uyumlu olduğunu ifade ediyor. Ancak Kostarev, Binance’in öngörülen lansman tarihini açıklamaya veya konuyla ilgili herhangi bir yasal yorum yapmaya hazır olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Tüm Binance kullanıcılarına yerel düzenlemelerle tamamen uyumlu aynı deneyimi sunmaya çalışıyoruz. Rusya bizim için önemli bir pazar. Rusya’da Binance kartının lansmanı üzerinde çalışıyoruz, ancak şu ana kadar tam lansman tarihini belirleyemiyoruz veya şu anda bu konu hakkında herhangi bir hukuki görüş bildiremiyoruz.”

Binance Card

Öte yandan Nisan 2020’de açıklanan Binance Card, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinde ödemeleri mümkün kılmak için tasarlanmış bir kripto banka kartı olarak karşımıza çıkıyor. Binance Card’ın ilk duyurusunda, “Binance Card ile HODLing’i kullanabilir ve sadece ödeme yapmak için ihtiyacınız olanı harcayabilirsiniz” ifadesi yer alıyor.

Bunların yanında dünya genelinde 200 bölgede kabul edilmesi beklenen Binance Card, Temmuz 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinde resmi olarak piyasaya sürüldü. Yeni ürünün yakında Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Binance Card, tasarım gereği bir kripto ödeme aracını temsil ettiğinden, ürünün Rusya’da piyasaya sürülmesi bazı soruları gündeme getiriyor. Çünkü Temmuz 2020’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ocak 2021’den itibaren Rusya’da ikamet edenlerin Bitcoin gibi kriptolarla ödeme yapmalarını resmi olarak yasaklayan ülkenin ilk kripto ile ilgili yasasını imzaladı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.