Binance Türkiye Ofisi İçin Adım Attı

İlayda Peker

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance LinkedIn’deki iş ilanlarına göre, Türkiye’de ofisini kurmak için yönetici personel arıyor.

Binance, İstanbul’da bir ofis oluşturmak için 6 Aralık tarihinde resmi LinkedIn sayfasında toplam beş pozisyon için ilan verdi. Şirket finans, uyumluluk, pazarlama ve halkla ilişkiler bölümleri için yöneticiler arıyor.

Türkiye Ofisi

Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa süre önce Cointelegraph ile yaptığı röportajda borsanın Türkiye için planları olduğundan bahsetmişti. Türkiye ofisini 10 ile 20 kişilik yerel bir ekip ile kuracaklarını belirten Zhao Türkiye’yi “kriptolara hızla büyüyen ilginin olduğu canlı bir ülke” olarak nitelendirmişti. Ayrıca Zhao’ya göre, Türkiye’de kripto para birimlerine karşı da güçlü bir talep var.

Bunların yanında CEO, Türkiye’nin taleplerini göz önünde bulundurarak Türkiye için en iyi hizmeti sunmak istediklerini belirtti. Ayrıca Zhao, “Türkiye’deki kripto para topluluğu Blockchain teknolojisi ile ilgili yüksek seviyede bir anlayış kapasitesine sahip.” sözlerini de kullandı.

Öte yandan Zhao, röportajda Binance’in bir uyum yöneticisi arayışına yansıyan düzenleyici meseleleri çok ciddiye aldığını belirtti. Yapılan açıklamalara göre yerel uyumluluk sorumlusu Binance Türkiye ekibine, her iş ilanı için “kayıtlara destek de dahil olmak üzere uluslararası düzenleyici kurumlarla olan tüm uyum ve düzenleme konularında” yardımcı olacak.

Ayrıca 15 Kasım’da açıklandığı üzere Binance, yerel para birimi ortağı Papara ile Türk lirası ile Bitcoin (BTC), XRP, Ethereum (ETH) işlem çiftleri için destek ekledi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Brave Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

Sonraki Haber

Dijital Merkez Bankası Parası

İlgili Haberler