Binance Türkiye Açıldı! Artık Türk Bankalarıyla İşlem Yapabilirsiniz

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in Türkiye pazarına girmesi uzun süredir bekleniyordu. Aslında Türkiye içerisindeki kullanıcılar direkt olarak Binance üzerinden alım satım yapabiliyor olsa da Türk Lirası desteğinin olmaması büyük bir eksiklikti. Binance, sonunda beklenen adımı attı ve Türkiye’ye özel bir internet sitesi açtı.

Binance Türkiye İle Türk Lirası Yatırma ve Çekme İşlemleri Başladı

Türkiye içerisindeki kripto para yatırımcıları da bu kapsamda artık Türk Lirası ile para yatırma ve çekme işlemi yapabilmekte. Binance’in Türkiye’deki sitesi trbinance.com‘a girildiğinde arayüzün aslında Binance’in global sitesi ile aynı olduğu görülüyor.  Peki TRBinance üzerinden Türk Lirası ile para yatırma veya çekme işlemi için ne yapmak gerekiyor?

Yatırımcıların bunun için ilk olarak KYC 2 doğrulaması yapması gerekiyor. Yani Temel Bilgiler kısmına girip Seviye 2 onayın gelmesi, Türk Lirası çekmek veya yatırmak için yeterli. Para yatırma kısmına girildiğinde Binance’in şu an için sadece iki bankayla anlaştığı ve bunların devlet bankaları Ziraat Bankası ile VakıfBank olduğu görülmekte.

Para çekme için minimum çekme tutarının 4 TL, minimum işlem ücretinin ise 3 TL olduğu görülmekte. Peki kullanıcıların direkt olarak yeni bir Binance Türkiye hesabı açması gerekiyor mu? Aslında yatırımcılar mevcut Binance hesaplarını direkt olarak buraya transfer edip aynı şekilde kullanıma devam edebilmekte. Kullanıcılar bunun yanı sıra kendi hesapları arasında da kripto para transferi yapabilmekte.

Binance Türkiye üzerinde şu an için Türk Lirası işlem çiftine sahip olan kripto paraların ise Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance Coin, XRP ve Binance USD olduğu açıklandı. Bunun ilerleyen tarihlerde arttırılması ve daha çok işlem çiftinin eklenmesi bekleniyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü CEO: Bitcoin Her Şeyi Ele Geçirme Potansiyeline Sahip

Sonraki Haber

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi: DOT/USD’nin Yükselişi Sürecek mi?

İlgili Haberler