Binance, Türk Lirası İşlem Çiftlerinin Sayısını Arttırıyor

Binance, Türk Lirası İşlem Çiftlerinin Sayısını Arttırıyor

Günlük işlem hacmine göre en büyük ikinci kripto para borsası olan Binance, Türk Lirası işlem çifti sayısına her geçen gün yenisini ekliyor. 25 Aralık’ta yapılan resmi bir duyuruya göre, kullanıcılar artık Türk Lirası ve Rus rublesi ile Tether (USDT) işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Binance ve Türkiye

Cointelegraph’a yapılan açıklamalarda, Binance Türkiye’nin topluluk yöneticisi borsadaki tüm Türk lirası işlem çiftleri için emir defteri işlemlerini de eklediğini söyledi. Daha önce, bu işlem çiftleri yalnızca tek tıklamayla alım satım olarak mevcuttu veya doğrudan borsaya gidip işlem yapılabiliyordu. Binance’te BTC, ETH, XRP, BNB, BUSD ve artık USDT ile Binance üzerinde Türk Lirası ile işlemler gerçekleştirebiliyor.

Binance’in İşlem Çiftleri

Binance ilk olarak 30 Ekim’de RUB işlemlerini sessizce başlattı ve başlangıçta kullanıcıların platformda Rusya‘nın ulusal para birimini yatırmasına ve çekmesine izin verdi. Ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto paraların Rusya’da hala kontrolsüz olmasına rağmen ülkenin Binance üzerindeki en iyi 10 piyasa arasında yer aldığını ifade etti.

Bunun yanında Binance’in Türk Lirası hamlesi ise Kasım ayı ortalarında gerçekleşti ve kullanıcılar platformda ilk olarak Bitcoin ile işlem yapmaya başladı. Türk Lirası hamlesi Papara  aracılığı ile gerçekleşti.

Daha sonra Binance 20 Aralık’ta BNB/TRY, BUSD/TRY ve BTC/TRY işlem çiftlerini de platformuna ekledi.

Binance bu hamlesiyle Ekim ayında Türk Lirası için işlem çifti ekleme planları olduğunu açıklayan Huobi’nin bir adım önüne geçmiş oldu. Huobi henüz Türk lirası ile ilgili bir adım atmadı. Ancak bunun yanında Huobi, Türk Lirası planları doğrultusunda Aralık ayı ortasında Türkiye için bir genel müdür atadı.

Öte yandan Binance’in de Türkiye’de bir ofis açma planları olduğu ve bunun üzerinde çalıştığı da biliniyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.