Binance Sayesinde Bir Kullanıcı Çalınan 30.000 Dolarını Kurtardı!

İlayda Peker

Blogunda yer alan yakın tarihli bir makalede Binance, bir kullanıcının bir likidite madenciliği projesine yatırım yapmaya karar verdiğinde kaybettiği 200.000 yuan’ı yani yaklaşık olarak neredeyse 30.000 doları kurtarmasına nasıl yardımcı olduğunun hikayesini paylaştı. Yapılan açıklamalara göre fonların sahibine iade edilme şansı oldukça düşüktü.

Binance 30.000 Doları Kurtardı

İsminin açıklanmamasını tercih eden kişi, geleneksel finans alanında çalıştığı için kripto piyasalarında az çok deneyimli olduğunu ifade ediyor. Kullanıcı ve arkadaşı, adı açıklanmayan bir yield-farming projesine 200,000 yuan yatırım yapmaya karar verdi. Ertesi sabah yatırım yapıldıktan sonra kullanıcı, şirketin web sitesini güncellemeler için kontrol etmeye karar verdi ve sitenin, şirketin sosyal medya hesapları gibi kullanılamadığını gördü.

Kullanıcı Binance’e yaptığı açıklamalarda, “Ben sadece harcayabileyim diye kısa sürede yüksek getiri elde etmek istedim. Ve bunun bir felaketin başlangıcı olduğunu bilmiyordum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kullanıcı, bir dolandırıcılığa uğradığını fark ettikten sonra aynı dolandırıcılık sebebiyle mağdur olanları bir araya toplamak için bir Telegram kanalı kurdu ve kanal üzerinden fonların takibini yaptılar. Bu takipler sonucunda da Singapur’daki bir adresten büyük miktarda kriptonun 10 farklı Binance cüzdanına taşındığını öğrenmeyi başardılar.

Kullanıcı, Binance müşteri hizmetleri ile iletişime geçti ve durumu anlattı. Ayrıca Binance’e birçok kullanıcıdan böyle bir dolandırıcılığın gerçekleştiğine dair polis raporlarını da içeren farklı başvurular olduğu da ifade ediliyor.

Binance, 10 şüpheli kripto adresini hızla dondurdu ve nihayetinde kullanıcının kriptolarını geri almasına yardımcı oldu.

Kullanıcı son olarak yaptığı açıklamalarda, “Çalınan fonlarımın kurtarılma şansı %0,1’di” ifadelerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Düzenlemeleri Arka Arkaya Geliyor: Bir Adım da Rusya Attı!

Sonraki Haber

Dünya Ekonomik Forumu’ndan Blockchain Raporu!

İlgili Haberler