Binance Opsiyon İşlemleri Mi Başlatıyor?

İlayda Peker

Dünyanın en iyi kripto para borsalarından olan Binance, Bitcoin (BTC) opsiyon işlemlerini başlatmayı planladığını ima etti. Binance’in CEO’su Changpeng Zaho tarafından bugün iki parça halinde paylaşılan bir tweet gönderisinde, BTC / Tether (USDT) opsiyon sözleşmelerinin alım satımına yönelik görünür bir prototipin ekran görüntüsünü yer aldı. Dolayısıyla piyasa katılımcıları tarafından bu durum “bir test denemesi” olarak nitelendirildi.

“Yeni Bir Şey Fark Ettiniz Mi?”

Binance’in sıklıkla paylaşımlar yaptığı ve ciddi bir performans sergilediği sosyal medya hesabından yaptığı bir nevi “sızıntı”, “test edilecekler” listesindeki öğelerden biri olarak opsiyon işlemleri desteğini ortaya çıkarmış oldu.

Yatırımcıların her iki yönde varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan korunmalarını sağlayan popüler bir türev olarak bir opsiyon sözleşmesi “belirli bir düşüşte belirli bir varlığı satın alma (alım seçeneği) veya satma (satma opsiyonu) şansı” sunuyor. Bu düşüş fiyatı, sözleşmenin sona erme tarihinde veya öncesinde belirlenir.

Ancak ortaya çıkan bilgilere rağmen Cointelegraph’ın haberine göre Binance yetkililer bu konu hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Bitcoin Opsiyonları

Ekim 2019’da, Chicago Ticaret Borsası Grubu ilk olarak Eylül ayında açıklanan Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik kendi yaklaşan opsiyon ürünü için Asya’da yüksek talep görmeyi beklediğini ifade etmişti.

Aralık ayında ise Malta merkezli kripto para borsası OKEx, Ocak 2020’de halka arz öncesinde belirli bir yatırımcı grubu için Bitcoin opsiyon işlemlerini başlatmıştı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Stop Limit Nedir?

Sonraki Haber

BTC’nin Yakın Vadede Düşüş Yaşamasını Sağlayacak Nedenler

İlgili Haberler