Binance Listelenmesi Bu Token’ı da Uçuracak Mı?

Binance Listelenmesi Bu Token’ı da Uçuracak Mı?

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesini desteklemeye devam ediyor ve bir DeFi token’ını da daha listeliyor. Borsa tarafından 31 Ağustos’ta yayınlanan bir blog gönderisine göre, Bitcoin (BTC) fiyatına sabitlenmiş yeni bir ERC-20 token’ı olan Wrapped Bitcoin (WBTC) artık Binance’de kullanılabilir durumda.

Borsanın açıklamalarına göre, şu an için WBTC, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile işlem görüyor.

Wrapped Bitcoin

2019’da piyasaya sürülen Wrapped Bitcoin, bir WBTC’nin bir BTC’ye eşit olduğu, Bitcoin’i temsil eden Ethereum tabanlı bir token olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında WBTC’nin, BitGo, Ren, Dharma, Kyber Network, Compound, MakerDAO ve Set Protokolü gibi büyük DeFi oyuncularının ortak girişimi olduğu biliniyor. Token, Bitcoin ile Ethereum ağına daha fazla likidite getirmek ve DeFi endüstrisinde uygulamak için tasarlandı.

WBTC’nin DeFi’deki işlevselliğinin bir parçası olarak token, Bitcoin sahiplerinin BTC yatırımı yapmaya devam ederken, aynı zamanda Compound gibi DeFi uygulamalarında da işlemler gerçekleştirmesine izin veriyor.

Büyüyen DeFi Ekosistemi

DeFi endüstrisi, 2020’de muazzam bir büyüme kaydetti ve 30 Ağustos’ta piyasada kilitlenen toplam değer 9 milyar dolara ulaştı. Ethereum’da en yaygın kullanılan merkezi olmayan borsa Uniswap, 30 Ağustos’ta günlük hacimde büyük kripto borsası Coinbase’i geride bıraktı.

Öte yandan DeFi meteorik bir yükseliş yaşamaya devam ederken, WBTC‘ye olan talep de artarak Ağustos ortasında 274 milyon dolara ulaştı.

Şu an için Binance listelenmesi ile büyük bir artış yaşamamış olsa da önceki veriler değerlendirildiğinde WBTC’nin piyasa değerinde de artışlar yaşanması bekleniyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.