Binance, İngiltere’ye Genişleme Planlarını Duyurdu!

Binance, İngiltere’ye Genişleme Planlarını Duyurdu!

Önde gelen kripto para borsası Binance, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için düzenlenmiş bir kripto işlem platformu ile İngiltere’ye genişliyor. Yapılan açıklamalara göre bu yeni platform ile Binance, kurumsal yatırım piyasasına dokunmayı ve bu alanda dijital varlık yatırımlarına yönelik artan talebi karşılamayı hedefliyor.

Binance UK

Binance’ın lansman yaptığı açıklamalarda borsada 65 dijital varlığı listelemeyi planladığı ifade ediliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre, yatırımcılar bu varlıklar ile doğrudan pound ve euro karşısında işlem yapabilecek. Ayrıca düzenlenmiş bir borsa olan Binance’in işlem platformu İngiltere Finansal Davranış Otoritesinin gözetimi altında çalışacak.

Öte yandan platform, İngiltere Daha Hızlı Ödeme Hizmeti ve Tek Euro Ödeme Alanı ağını kullanarak banka hesaplarından doğrudan para yatırma ve çekme işlemlerine izin verecek. Yapılan açıklamalara göre bu durum, platformdaki kripto işlem deneyimini tüm yatırımcılar için daha kolay hale getirecek.

Bunların yanında Binance İngiltere Direktörü Teana Baker-Taylor, kripto piyasasında yüksek olgunluğa sahip olan Binance’in, yatırımcıların kripto piyasasına katılmaları için daha fazla yatırım seçeneği yarattığını ifade ediyor. Yetkilinin açıklamalarına göre Binance, “staking ve pasif tasarruf gibi katılımla kazanç sağlayan ürünler” oluşturuyor.

Kurumsal Yatırımlar

Binance‘in açıklamalarına göre platform, müşterilerin sayısındaki artışla birlikte 2019’un 4. çeyreğinden bu yana kurumsal müşteri sayısında %47 gibi ciddi bir artış sergiledi.

Öte yandan Binance, kurumsal hacimlerin 2020 yılının ilk çeyreğinde spot işlemlerde %113 arttığını da iddia ediyor. Ayrıca vadeli işlem yatırımlarında da %217 artış kaydedildi. Bu amaçla Taylor şu ifadeleri kullandı:

İngiltere dijital varlık piyasalarına ilgi ve katılım artıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.