Binance İlk Defa Kore Piyasasına Adım Atmaya Hazırlanıyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre kripto para borsası Binance ilk kez Kore piyasasına adım atmaya hazırlanıyor. 31 Mart’ta yapılan açıklamalara göre Malta merkezli borsa, önümüzdeki günlerde Binance KR adlı borsayı işlemelere açacak.

Binance KR

Binance Cloud’da başlatılacak olan Binance KR’ın bir kripto para-kripto para borsası olacağı belirtildi ve “piyasanın en derin spot işlem likiditesi, en sağlam eşleşmeler ve en gelişmiş güvenlik, gözetim ve risk kontrollerini” sunacağı ifade edildi.

Öte yandan borsa Güney Kore Wonu (KRW) tarafından desteklenen bir stablecoin birimi olan Binance KRW‘yi (BKRW) de destekleyecek. Böylece yatırımcılar ülkelerinin geleneksel para birimini rahatlıklar BKRW olarak kullanabilecek. Ayrıca kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve firmanın token’ı Binance Coin (BNB) ile işlem yapabilecek.

Bunların yanı sıra Binance bir süredir Güney Kore ile ilgili sinyaller veriyordu. Ancak bugüne kadar doğrulanan hiçbir bilgi yoktu. Öte yandan Binance KR’nın piyasaya sürülmesi, dünyanın ilk KRW destekli stablecoin’i olan KRWB’nin arkasındaki fintech firması olan BxB’nin Binance tarafından satın alınmasının hemen ardından geldi.

Binance Ltd. CEO’su Jiho Kang mevcut adımla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Binance Cloud ve BKRW aracılığıyla Kore piyasasına tamamen uyumlu dünya standartlarında bir dijital varlık borsası yapmaya kararlıyız. Birlikte para özgürlüğünü artırma konusundaki ortak misyonumuz üzerinde çalışmak için Binance ile ortak olmaktan onur duyuyoruz.

Güney Kore ve COVID-19

Koronavirüsün yayılmasını önlemek için alınan önlemler Kore yarımadasında da hala  uygulanıyor. Seul ve Daegu gibi bazı büyük şehirler vatandaşların dışarı çıkmasını engellemekle birlikte, tüm Güney Kore yakın zamanda ülkeye giriş yapan herkesin iki hafta boyunca kendilerini izole etmelerini istiyor.

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasada Artışlar Sürüyor, Bitcoin’in Bir Sonraki Hedefi Ne?

Sonraki Haber

228 Milyon Yeni XRP Transferi Tespit Edildi

İlgili Haberler