Binance ile ABD Adalet Bakanlığı Arasında Anlaşma İmzalanıyor

Bitcoin Haber

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın Binance hakkında yürüttüğü uzun süreli soruşturma sonrasında, kripto para borsası Binance ve CEO’su CZ hakkında kritik deliller toplandı. Bloomberg’in iddialarına göre, aralarında kara para aklama suçlamalarını da içeren bir dizi suçlama bulunuyor. Eğer Binance bu suçlamalarla dava edilirse, bu durum borsanın sonu olabilir ve yatırımcılar için büyük kayıplar anlamına gelebilir. Bu nedenle, ABD Adalet Bakanlığı bir anlaşmaya varmaya meyilli ve bu akşam anlaşma detayları açıklanacak.

Binance, anlaşma kapsamında 4 milyar dolar ceza ödeyecek. Reuters kaynakları, Binance’in tüm ihlaller konusunda bir anlaşmaya varacağını ve bunun GMT+3 saat dilimine göre 23:00’te duyurulacağını bildiriyor.

CFTC Başkanı Behnam, CFTC tarafından açılan davanın da konu alınacağı toplantıya katılacak. Ancak SEC yetkililerinin yokluğu, Binance ve SEC arasındaki hukuki mücadelenin devam edebileceğine işaret ediyor.

En iyimser senaryoda, bu akşam bir anlaşmaya varılacak ve Binance 4 milyar dolarlık cezayı kabul edecek. Bununla birlikte, şirket, 2-3 yıl süreyle kapsamlı denetim ve denetimlere tabi tutulmayı kabul edecek.

Olası anlaşma, kripto para birimlerinin yükselişine katkıda bulunacak önemli bir sorunu ortadan kaldıracak. Toplantının başlamasıyla birlikte hızlı fiyat dalgalanmalarına tanık olabiliriz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BBVA Switzerland, Ripple’ın Metaco ile Kripto Varlık Hizmetlerini Güçlendiriyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Gözler ABD’den Gelecek Haberlerde

İlgili Haberler