Binance ile ABD Adalet Bakanlığı Arasında 4.3 Milyar Dolarlık Anlaşma Yolda

Bitcoin Haber

Bloomberg tarafından anonim bir kaynağa dayandırılan haberlere göre, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile kripto para borsası Binance arasında 4.3 milyar dolarlık bir anlaşma üzerinde görüşmeler yapılıyor. Anlaşma tamamlandığında Binance, ABD yasalarına uygun şekilde faaliyet göstermeye devam edebilecek. Bu gelişme, Kasım ayı sonunda açıklanabilir ve şu anda tüm gözler 21 Kasım, 23:00’a çevrildi.

9 Kasım’da Binance, Tron ekosistemdeki “Binance-Cold 2” cüzdanından “Binance 3” cüzdanına 3.9 milyar dolar değerinde USDT (Tether) transferi gerçekleştirdi. Bu transfer sonrasında 300 milyon USDT başka bir cüzdana gönderildi ve “Binance 3” cüzdanında yaklaşık 3.6 milyar dolarlık USDT kaldı. Blockchain istihbarat firması ChainArgos’un verilerine göre bu işlem, Tron ekosistemindeki sekizinci en büyük USDT işlemi oldu.

Binance ve CEO’su Changpeng Zhao, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından başlatılan soruşturma sürecinde önemli suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle, Binance ABD’de faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı ve gelişmiş ülkelerde Binance’e karşı birçok soruşturma başlatıldı.

Bu süreçte Binance, ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki operasyonlarını sonlandırdı ve birçok kullanıcı başka kripto para borsalarına yönelerek Binance platformundaki işlem hacmi ve gelirinde önemli düşüşlere neden oldu.

Wall Street Journal’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Changpeng Zhao hukuki süreç tamamlandığında suçunu kabul edecek ve CEO olarak istifa edecek. Borsadaki çoğunluk hissesini elinde tutmaya devam edecek, ancak istifasının ardından şirkette herhangi bir pozisyonda bulunamayacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fantom Vakfı, Güvenlik Açığını Kapattı

Sonraki Haber

Status Coin (SNT): Decentralizasyon ve Gizliliğe Önem Verenler İçin Yeni Nesil Mesajlaşma Platformu

İlgili Haberler