Binance Geleneksel Para Adımları Atmaya Devam Ediyor

İlayda Peker

Kripto para borsası Binance platformuna, Visa ve Mastercard alımları için 15 tane daha geleneksel para birimi seçeneği eklediğini açıkladı. 14 Şubat itibariyle borsa ortağı Simplex sayesinde dünyanın birçok ülkesinde bu para birimleri il kripto para satın alma işlemleri gerçekleşiyor.

Hangi Paralar Eklendi?

Yapılan açıklamalara göre Binance platformuna; İngiliz sterlini, Güney Kore wonu, Rus rublesi, Avustralya doları, İsviçre frangı, Çek korunası, Danimarka kronu, Norveç kronu, Yeni Zelanda doları, Polonya złotisi, İsveç kronu, Türk lirası, Güney Afrika randı, Macar forinti ve İsrail şekeli eklendi.

Öte yandan yapılan açıklamalarda Binance kullanıcılarının bu seçeneği, şu kripto para birimi listesinin satın alınmasına izin veren Kripto Al sayfası aracılığıyla kullanabilir: Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP.

Bunların yanında bu seçeneğin çok da ucuz olmadığını hatırlatmakta fayda var. Simplex ücreti oranları genellikle % 7 civarındadır ve genellikle kredi kartı nakit avans ücret oranları daha ucuz olarak karşımıza çıkar. Ancak Simplex işlemlerin ABD doları veya diğerleri yerine seçilen para biriminde yapılmasını sağlar. Bu da birçok kullanıcının kartlarının değişim ücretinden muaf olabileceği anlamına gelir.

Daha Fazla Seçenek

Binance daha fazla geleneksel para seçeneği eklemek için giderek daha fazla adım atıyor.  Borsa, geçtiğimiz günlerde Peer-to-Peer işlem platformuna Rus rublesi desteğini eklediğini açıkladı. Bu seçenek, çok daha düşük ücretler vaat eden Kripto Al sayfasından da kullanılabiliyor.

Kaynak: The Block


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Vadelilerindeki Açık Pozisyonlar 5 Milyar Doları Aştı

Sonraki Haber

Steemit, Tron Blockchain’ine Geçiyor

İlgili Haberler