Binance Ethereum (ETH) Çekim İşlemlerini Yine Durdurdu: Kısa Sürede Açılan İşlemlerin Sırrı Ne?

İlayda Peker

Binance kripto para borsası, bugün Twitter’da yaptığı bir açıklama ile yüksek ağ tıkanıklığı nedeniyle ETH ve Ethereum tabanlı token’lerin çekilmesini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Bir İlk Değil

Binance bugün yaptığı bir açıklama ile ikinci kez Ethereum çekim işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Benzer bir olay 19 Şubat’ta Binance’in ETH ve ERC-20 para çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladığında ve bunun nedeni olarak ağ tıkanıklığını gösterdiğinde yaşanmıştı.

Binance her iki açıklamada da kullanıcılar fonların güvende olduğu konusunda güvence verdi ancak her iki askıya alma olayında da herhangi bir ek ayrıntı sunmadı.

Bunlara ek olarak bu açıklamaların ardından Binance’in, kısa bir süre önce Ethereum işlemlerini yeniden başlattığını belirtmek gerekiyor.

Binance Neden Fişi Çekiyor?

19 Şubat’taki askıya alma olayı sırasında, Blockchain analisti Larry Cermak, Ethereum ağında herhangi bir tıkanıklık görünmediğini ve askıya alma duyurusundan önce bile ETH’yi geri çekemediğini anlık bir açıklama ile dile getirmişti.

O sırada Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi ve 2.000dolarlık psikolojik seviyeyi kırmaya hazırdı. Ayrıca o sırada Binance Coin (BNB) fiyatlarının da yükseldiğini belirtmek gerekiyor. 19 Şubat’taki olay sırasında ETH 2.000 dolar sınırında kalırken aynı süreç içinde BNB fiyatları 60 dolar birden yükseldi.

Dolayısıyla bu sebeple birçok spekülasyon ve söylenti ortaya çıktı ama Binance bu söylemleri yanıtsız bıraktı.

Ethereum ve BNB

Ethereum işlem ücretleri 2020’de 2021’de önemli bir konu oldu. Binance Coin’in son yükselişinin ise Ethereum’un yerini alabileceği söylemlerine yol açtığı görülüyor. Çünkü Binance Smart Chain’de işlem ücretleri çok düşük ve bu sebeple projelerin yavaş yavaş ETH yerine BNB’yi seçtiği ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Yorumları: İşlem Ücretleri Ethereum’un Sonunu Getirebilir Mi?

Sonraki Haber

Kriptolar Bugün Kırmızıya Büründü: Neden Büyük Bir Düşüş Yaşandı?

İlgili Haberler