Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi İle Ortaklık Kurdu

Mert Bahçe

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir kripto merkezi kurmak adına Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

DWTCA ile imzalanan Mutabakat Zaptı (MoU), küresel kripto para borsasının Dubai’nin kripto işletmeleri için lider bir merkez haline gelmesine yardımcı olacağı ve ayrıca dijital inovasyon ile uzun vadeli ekonomik büyüme üreten bir kripto ekosistemi inşa edeceğine gösteriyor.

Binance’in Resmi Açıklaması

Önde gelen kripto para borsası Binance, DWTCA ile ortak bir çalışma yürüterek bölgede kripto merkezi inşa edecek. Dev borsanın resmi basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

Binance, Dubai’nin yeni gündeminin küresel ekonomi büyümesine katkıda bulunacağına inanıyor. Bunu desteklemek adına Binance, Sanal Varlık düzenlemelerinin geliştirilmesine yardımcı olacak ve küresel düzenleyicilerle işbirliği yapma deneyimi paylaşarak bu bilgi paylaşım ekosistemine katılacak. Amaç, kripto borsalarına blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisi hizmeti sunan işletmelere ve çok çeşitli kripto para birimleri/varlıkların Dubai’de lisans almasına yardımcı olmaktır.

Binance’in bir süredir Dubai’de kripto girişimi planları yaptığı göz önüne alındığında iki taraf arasındaki anlaşmanın imzalanması bekleniyordu. Ortaklık duyurusu Dubai hükümetinin DWTCA’yı kripto endüstrisi için düzenleyici ve kapsamlı bölge olarak ilan etmesinin akabinde geldi.

Binance, Genişleme Çabalarında Geri Adım Atmıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün Twitter üzerinde Dubai’yi duyurmuştu. Binance’in Asya’daki hakimiyetini genişletmesinin ardından Dubai’deki yeni anlaşma Asya Pasifik pazarlarına hakim olma planları hailinde büyük bir rol oynayacak. Daha önce önde gelen kripto para borsası Endonezya’da ülkenin en büyük telekom sağlayıcısıyla bir kripto girişimi duyurmuştu.

Endonezya’daki kripto girişimi, Binance’in Singapur’daki borsasının altı aydan uzun süredir bekleyen kripto lisansını çıkarmasından birkaç gün sonrasında açıklandı. Binance’in küresel beklentileri var ancak mayıs ila temmuz döneminde bir dizi uyumluluk uyarısı çalışmaların hız kaybetmesine neden oldu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Yükselişe Rağmen Tehlike Sürüyor Mu?

Sonraki Haber

Elon Musk’ın Web 3.0 Paylaşımı Büyük Dikkat Çekti!

İlgili Haberler