Binance CEO’sundan Önemli DeFi Açıklaması!

İlayda Peker

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, birçok DeFi projesinin bir balonun içinde olduğuna dair işaretler göstermesine rağmen merkezi olmayan finansmanın kalıcı olduğunu dile getirdi.

 

DeFi Hiçbir Yere Gitmiyor

Rusya’nın haber ajansı RBC ile 17 Kasım’da yaptığı bir röportajda Zhao, “birçok DeFi projesinin halihazırda bir balonda olduğunu ve ayrıca DeFi endüstrisinde bir balon olduğuna dair bazı işaretler olduğuna inandığını dile getirdi ve “Ancak bu DeFi’nin sonunda tamamen ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor.” açıklamasını yaptı.

Zhao, DeFi endüstrisinin büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyledi ve devamında şu anda yaşanan Bitcoin (BTC) rallisinin ortasında bile DeFi’nin hala popüler olduğunu belirtti. Yönetici ayrıca, ICO’ların 2017’de ortaya çıkan ve sonrasında patlayan bir balon olarak adlandırıldıklarını ancak Binance de dahil olmak üzere ICO ile ortaya çıkan bir dizi ICO projenin hala harika olduğunu vurguladı ve şu sözleri kullandı:

Şirketler yeni token’lar yaratıyor, onları ödül olarak veriyor. Bu uzun soluklu bir hikaye değil. Ama bence DeFi kalıcı. Şu anda bile, Bitcoin’in popülaritesinin yeniden artmasıyla, DeFi hala popüler. DeFi’de büyük bir büyüme potansiyeli olduğunu düşünüyoruz.

DeFi Verim Çiftliği

Ancak Zhao, endüstrinin DeFi verim çiftçiliği ve DeFi likiditesi yoluyla bir dizi teşvik sağlamasına rağmen bazı DeFi projelerinin “çok uzun hayatta kalamayabileceğini” dile getirdi.

Zhao ayrıca Bitcoin gibi kripto para birimlerinin en iyi para biçimi olduğunu iddia ederek Bitcoin’e “dünya çapında milyonlarca insan için özgürlük parası” adını verdi. CEO, kripto para piyasasının, anonim dijital varlıkların geleneksel varlıklardan daha yaygın olarak benimseneceği tahmin edilen %100.000 kadar bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu tahmin ettiğini dile getirdi.

DeFi Önündeki Engeller

DeFi için bir gelecek görse de Zhao, sektörün kitlesel çekiciliğe ulaşmasının önündeki engellere dikkat çekti. Binance CEO’su Ağustos ayında, merkezi olmayan borsalar daha kullanıcı dostu hale gelene kadar merkezi borsaların popüler kalacağını iddia etti.

Buna ek olarak son zamanlarda saldırıya uğrayan DeFi projesi sayısının arttığını görüyoruz. Bu durumda DeFi sektörü önünde bir engel oluşturabilir. Dolayısıyla Zhao’nun da dile getirdiği gibi engellerin aşılması halinde DeFi projeleri ekstrede kalıcı olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Game Of Thrones’un Arya Stark’ı Twitter’ı İkiye Böldü: “Bitcoin Alayım Mı?”

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC Yeni Bir Rekora Koşuyor

İlgili Haberler