Binance CEO’su Kripto Paraların Fiyat Hareketlerini Yorumladı

Binance CEO’su Kripto Paraların Fiyat Hareketlerini Yorumladı

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri genel olarak son 6 aydır kan kaybediyor. Haziran ayında lider kripto para biriminin 14.000 doları görmesinden yaklaşık olarak %50’lik bir düşüş yaşandı.

Boğalar kontrolü elinden tutmazken madencilerin tutumları ve PlusToken dolandırıcılık girişimi de piyasayı etkileyen unsurlar arasında yer aldı.

Ancak bunlara rağmen Binance CEO’su Changpeng Zhao, uzun vadeli olarak hem Bitcoin’in hem kripto para birimlerinin gidişatının umut vaat ettiğini ifade ediyor.

Uzun Vadeli Değerlendirme

Yıl sonu yaklaştıkça araştırma firmaları 2019’un değerlendirmesinin yapıldığı ve 2020’den beklentilerin yer aldığı raporla yayınlamaya başladı. Bu firmalardan biri olan Asia’s Global Coin Research, “2020 için Topluluk Tahminleri” adlı bir rapor yayınladı.

Rapora göre Zhao, Bitcoin ve kripto piyasası için uzun vadeli yörüngenin kesinlikle olumlu olduğunu düşündüğünü dile getirdi ve şu açıklamaları yaptı:

Bitcoin hala küçük bir piyasa değeri aracıdır, bu nedenle kısa vadede yüksek volatilite olacaktır. Ancak temel teknolojiye ve uzun vadeli görüşlere bakarsanız, Bitcoin’in 5 ya da 10 yıl sonra da piyasada olacağını görebilirsiniz.

Bunun yanında Zhao, Blockchain’in internetten daha fazlasını yapacağını düşündüğünü ve dolayısıyla Bitcoin gibi kripto para birimlerinin fiyatlarında gelecekte bunun yansımasının görüleceğini ifade etti.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Her ne kadar Zhao yaptığı açıklamalarda fiyat tahmininde bulunmasa da Newsbtc’nin haberine göre Binance’ın Strateji Sorumlusu Gin Chao geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, grafikler incelendiğinde artış yönlü bir hareketin potansiyelinin büyük olduğunu dile getirdi. Ayrıca Chao, önümüzdeki on yıl içinde Bitcoin’in 50.000 dolar 100.000 dolar arasında bir fiyata ulaşabileceğini de sözlerine ekledi.

Chao, benimsenme açısından yaşanacak bir dönüm noktasıyla bu fiyatların görülmesinin çok zor olmayacağını belirtti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.