Binance CEO’su Kendini Karalamak İsteyenlerle Dalga Geçti

İlayda Peker

Günümüzde Binance işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu durum hem Binance’in hem Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun çeşitli karalamalarla sıkça karşılamasına sebep oluyor. Zhao twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, kendisini bir “Bitcoin boğası” olmakla suçlayan birisi ile tanıştığını belirtti. Ancak Zhao bu kişinin bir anda ortadan kaybolduğunu ve kendisinin sürekli bir Bitcoin boğası olduğunu, hiçbir zaman düşüş eğilimi göstermediğini belirtti.

O Kişinin İddiaları

Changpeng Zhao’nun açıklamalarına göre, CEO geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi ve bu röportaj sonrasında röportajı gerçekleştirdiği kişi “CZ ne zaman boğa eğiliminde olsa piyasada düşüş yaşanıyor” ifadelerini sosyal medya platformlarında yaydı.

CZ’ye göre bu durum Çinli bir kripto para borsasının işiydi ve röportajda zaten sadece bu söylemi yaymak için yapılmıştı.

Ayrıca CZ konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Sadece Binance’i rakip olarak gören Çin borsasına katılan biriyle röportaj yaptım. Tek işi “CZ yükselişteyse Bitcoin düşecek” mesajını yaymak olan bir takımda çalışıyordu ve bir gün sonra işten ayrıldı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Binance CEO’su gerçekleşemeyen BTC fiyat tahminlerinden de söz etti. Ayrıca bazılarının tahminlerine “karşı sinyaller” adını verdiğini duyduğunu ifade etti. Bunların yanınca CZ Bitcoin’de asla düşüş eğiliminde tahminler yapmayacağını ve tahminlerinin hem doğru hem yanlış çıkabileceğini ifade etti.

BTC’in Sıfırlanmasına İzin Vermeyeceğim

Changpeng Zhao daha önce yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in sıfırlanmasına asla izin vermeyeceğini dile getirmişti. 12 Mart düşüşünün ardından yaptığı açıklamalar CZ’nin fiyatı maniple ettiği şeklinde suçlanmasına sebep olmuştu.

Kaynak: U.Today


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analist: BTC Çok Önemli Bir Teknik Başarı Elde Etti

Sonraki Haber

Bitcoin Volatilitesi Altcoin’lerin Sonu Olabilir Mi?

İlgili Haberler