Binance CEO’su CZ, Yatırımcılara Seslendi: “BTC’nizi Ucuz Fiyattan Michael Saylor’a Satmayın”

Mert Bahçe

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcıların dikkatini MicroStrategy’nin politikasına çekti. Zhao’nun yorumları, Bitcoin boğası Michael Saylor’ın dipten satın alma stratejisinden yararlanıyor.

Bitcoin’inizi Saylor’a Ucuza Satmayın

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yatırımcılara seslenirken şunları kaydetti: “Bitcoin’inizi Saylor’a satmayın. Panik satışı yaptığınızda Saylor, varlıklarınızı elinizden alıyor.”

Binance CEO’sunun çağrısı Twitter’da büyük ilgi gördü. Retweet ve beğeni yağmuruna tutulan post, Michael Saylor’ın cevabı ile başka bir boyuta ulaştı. Saylor, CZ’nin yorumunu şöyle cevapladı: “Her Bitcoin iyi bir yuvayı hak eder.”

İki CEO arasındaki mizah, MicroStrategy’nin son Bitcoin alımlarından kaynaklanıyor. Yazılım şirketi, son çeyrekte 9.000’den fazla BTC biriktirdikten sonra şu anda toplamda 122.473’ten fazla Bitcoin sahip durumda. Kripto para piyasasında görülen son düşüş sırasında Michael Saylor, şirketin 82.4 milyon dolar değerinde 1434 Bitcoin satın aldığını bildirmişti.

Bitcoin yatırımcıları, yeni COVID varyantı Omicron gibi makroekonomik eğilimler karşısında paniğe kapıldı. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz ay 68.789 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. BTC, günlerdir 50.000 dolar bayrak savaşı vermekte ve yarış bugün itibarıyla varış çizgisine ulaştı. BTC, 50.000 dolar bayrağını geri aldı ancak henüz buranın üzerinde belirleyici bir kapanış gerçekleştirmedi. Piyasadaki panik ve endişe havası Bitcoin’in yukarı yönlü bir kırılım yapmasına engel olan en önemli faktörlerden oldu.

Bitcoin Boğasının Sözleri

Michael Saylor, herhangi bir fırsatta varlık sınıfını teşvik etme konusunda Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak biliniyor. Başarılı CEO, şirketi MicroStrategy aracılığıyla Bitcoin biriktirerek sözlerini sürekli olarak eylemlerle destekledi. Saylor, Twitter’da şu sözleri dile getirdi:

“Bitcoin, bilgelik tanrıçasına hizmet eden, gerçeğin ateşiyle beslenen, katlanarak artan bir şekilde şifreli bir enerji duvarının arkasında daha akıllı, hızlı ve güçlü büyüyen bir siber sürünün ta kendisidir. Bitcoin, kendi hedge fonlarını yönetme seçeneği veya arzusu olmayan milyarlarca insana küresel, uygun fiyatlı, basit ve güvenli bir tasarruf sunan, kusursuz yazılımla yönetilen siber uzayda bir bankadır.”


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hindistan Başbakanı Kripto Dolandırıcılığına Alet Oldu!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: Analist ETH’un Artışa Hazırlandığını Düşünüyor!

İlgili Haberler