Binance CEO’su Çin İle İlgili Açıklamalar Yaptı

İlayda Peker

Binance CEO’su yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda Çin’deki mevcut durum hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Çin ve Kripto Paralar

Nugget’s News ile Youtube üzerinden yapılan yaklaşık 40 dakikalık bir röportajda Changpeng Zhao, Çin’in kripto para endüstrisi ile ilgili adımlarını ve Blockchain ile ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

Röportajın başında Zhao, Çin‘de çok başarılı bazı büyük teknoloji ve internet şirketlerinin yer aldığını dile getirdi.

Zhao’nun açıklamalarına göre, Halk Cumhuriyeti parasal egemenliği hedefliyor ve aynı zamanda finans üzerinde tam kontrol istiyor. Ayrıca ülkede zaten halihazırda kısıtlayıcı sermaye kontrolleri yer alıyor. Ayrıca Zhao devletin web içeriğini filtrelemekte çok usta olduğunu ve Büyük Güvenlik Duvarı’nın genellikle bir yaşam biçimi olarak kabul edildiğini de sözlerine ekledi ve Blockchain için de muhtemelen benzer bir yaklaşım deneyeceklerini belirtti.

Çin’de baskın yapılan ofislerle ilgili en son fiyasko hakkında ise Zhao şu açıklamaları yaptı:

Binance, Çin’de tüzel kişiliğe sahip değil. Bazı yatırımlar yapmış olsak da ofisimiz yok. Haberleri çıkan ofis dış kaynaklı bir müşteri hizmetleri ofisi tarafından kullanılıyor. Yani bir Binance ofisi değil. Dolayısıyla bir polis baskını gerçekleşmedi, bu kötü bir gazetecilik örneğiydi.

Bitcoin Çin’de Yasal

Röportaj sırasında Zhao’ya, sıklıkla gündeme gelen “Çin Bitcoin’i yasakladı!” başlıklarıyla atılan haberler de soruldu. Zhao, Çin’i tanıyan herkesin hiçbir şeyin gerçekten değişmediğinin farkında olduğunu ve politikacıların kripto piyasalarında küçük bir ralliye neden olan önceki ifadeleri taklit etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Zhao konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Bugün Çin’de Bitcoin sahibi olmak tamamen yasal… Bitcoin yasaklanmadı, ancak Çin’deki borsalar ve ICO’lar konusunda kısıtlamalar var.

Bunların yanında Çin, bir yandan Blockchain ile ilgili sürekli olumlu adımlar atarken kripto paralar ve kripto para borsaları ile ilgili kısıtlayıcı önlemler almaya devam ediyor. Bu durum da kripto para piyasasının aklını karıştırıyor…

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Halving Nedir?

Sonraki Haber

Çin’in Baskıları 5 Kripto Para Borsasının Sonunu Getirdi! 

İlgili Haberler