Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Mert Bahçe

Binance CEO’su Changpeng Zhao, medyaya yansıyan son demecinde önemli açıklamalarda bulundu. CZ, işlem hacmi bakımında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in bölgesel ve düzenleyicilerle ilgili stratejilerinden bahsetti.

Dünyanın Her Yerinden Lisans Almak İstiyoruz

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, stratejileri doğrultusunda bölgesel düzeyde düzenleyicilerle iş birliği içerisinde operasyonlarını yürüteceklerini belirtti. Reuters’ın bugün yayınladığı rapora göre CZ, Binance’in genişleme stratejisi doğrultusunda finansmana yönelik merkezsiz yaklaşımdan ayrılacağını ve düzenleyicilerle koordinasyon sağlayacağı kaydedildi.

Bu bağlamda dev borsanın CEO’su CZ şunları aktardı: “Dünyanın her yerinde lisans sahibi olmak istiyoruz.”

Bunun yanı sıra Zhao, güçlü bir düzenleyici stratejisine sahip birinin gündeme gelmesi durumunda CEO olarak istifa etmekte tereddüt etmeyeceğini belirtti. Geçtiğimiz hafta bir SCB 10X konferansında CZ, kendisini bir teknoloji girişimcisi olarak tanımlarken düzenlemeler konusunda bilgili bir kişinin kripto borsasına liderlik etmek için uygun olabileceğini aktardı.

Changpeng Zhao İstifaya Mı Hazırlanıyor?

Başarılı iş insanı, dev borsanın yönetiminden ayrılma sinyalleri verdi: “Aslında tüm organizasyonu yönetecek güçlü bir mevzuat ve uyumluluk geçmişine sahip kıdemli bir kişi arıyorum. Şirketi dört yıldır yönetiyorum ve bu dönemi atlatmamız gerekiyor. Bu çabaya öncülük edecek kişi olduğumu düşünmüyorum. Bence çok güçlü bir düzenleyici geçmişine sahip birinin bu operasyonları yürütmesi daha iyi olabilir.”

Binance, geçtiğimiz dönemde finansal otoritelerin radarına takılmış ve birçok regülatörden uyarılar almıştı. Binance CEO’su her fırsatta regülatörler ile ortak çalışma çağrılarından bulunsa da bu talebi reddedilmişti. İngiltere, İtalya, Kanada, Cayman Adaları ve birçok ülkenin finans otoritesi, Binance operasyonlarının uygun olmadığı kanaatine vardı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzmanların Ethereum Fiyat Beklentileri: Yıl Bitmeden 4.500 Dolar Görülecek!

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) Hayranı Yaptığı Şeyle Pes Dedirtti!

İlgili Haberler