Binance CEO’su 2020 Adımları İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

İlayda Peker

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) 2020 yılının ilk AMA (Bana İstediğin Bir Şey Sor) etkinliğin, gerçekleştirdi ve 2020 hedefleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Binance 2020 Planları

Canlı olarak yayınlanan AMA etkinliği hem 2020’nin ilki olduğu için hem de Zhao 3 aydır böyle bir etkinlik düzenlemediği için önemli kabul ediliyor.

CEO’ya öncelikle koronavirüsünün Bitcoin üzerindeki etkisi soruldu. CZ verdiği yanıtta, özellikle Bitcoin’i etkileyeceğini düşünmediğini ancak daha geniş küresel ekonomi üzerinde yıkıcı bir etkisi olabileceğini ifade etti. Koronovirüs ve Bitcoin arasındaki bağlantıyı incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Bunun yanında Binance, 10 Şubat 2020 Pazartesi günü 50 kat kaldıraçlı BNB vadeli işlemlerini başlatacağını açıklamıştı. Ayrıca bilindiği kadarıyla Binance Futures şu anda Tron (TRX) işlemleri için de en büyük piyasa olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Binance Futures’un fiyat tahminleri konusunda Tic by Tic uygulamasını kullandığı ve BUSD’nin düzenleyici rejime uygun olarak USD ile desteklendiği biliniyor. Bunlar da platformdaki riski oldukça düşük seviyelere indiriyor.

Bunlarla beraber Hintli bir Blockchain şirketi olan WazirX, önde gelen kripto borsasıyla ortaklık kurduğu ve Launchpad’de başarılı bir IEO başlatıldığı da biliniyor. Ayrıca Binance son dönemlerde geleneksel para ekleme adımlarıyla da adından sıklıkla söz ettiriyor.

Yeni Adımlar

Binance, %0 ücretli Peer-2-Peer piyasası ve bir Broker programı olmak üzere iki yeni proje üzerinde çalıştığını da açıkladı. CZ ise her iki program içinde ortakları bizzat kendisinin aradığını ifade etti. Yapılan açıklamalara göre P2P yatırımcıları gelenek para likiditesi sağlayacak ve gelişmekte olan ekonomilerde bir P2P piyasasını hızlı bir şekilde başlatmaya yardımcı olacak. Broker programı ise bir işlem platformuna sahip iş ortakları için piyasaya sürülecek ve Binance’in API’sı üzerinden işlem yapılabilecek, ücret geliri paylaşabilecek.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Colony CLNY Nedir

Colony (CLNY) Nedir?

Sonraki Haber

Buffet Ve Sun Sonunda Bir Araya Geldi: Yemekte Neler Yaşandı?

İlgili Haberler