Binance CEO: “Bitcoin Barışçıl Bir Protestodur”

İlayda Peker

George Floyd’un ölümünden sonra başlayan ayaklanmalar devam ederken, Twitter’da Bitcoin (BTC) ve ayaklanmalarla ilgili birkaç poster fotoğrafı ortaya çıktı. Bununla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da onları desteklediği görülüyor.

Öte yandan kripto para şirketleri dünyasından bazıları da bu sosyal huzursuzluğun olumsuz etkisini zaten kişisel olarak hissetti. Örneğin, Kraken CEO’su ayaklanmalar nedeniyle arkadaşı için hayati önem taşıyan bir ameliyatın iptal edilmesi gerektiğini Twitter üzerinden paylaştı.

“Bitcoin Barışçıl Bir Protesto”

Bazı ABD bölgelerindeki ayaklanmalarla ilgili haberler yayılmaya devam ederken, Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in mevcut durumda barışçıl bir protesto biçimi olduğunu dile getirdi.

Bunun üzerine Twitter’da protestolarda Bitcoin’in kullanıldığı pankartlar olduğu ortaya çıktı ve Zhao da bu pankartları taşıyan kişilerle aynı fikirde gibi görünüyor. Zhao konuyla ilgili paylaştığı tweet’te, yazının sonunda da görebileceğiniz gibi, “Bitcoin barışçıl bir protestodur.” sözlerini kullandı.

Protestolar

Siyahi vatandaş George Floyd’un polisin orantısız güç kullanması sebebiyle hayatını kaybetmesinin üzerine Amerika’da çok büyük protestolar başladı. Hatta protestoların boyutları yağmalamaya, yangın çıkarmaya ve dükkanları harap etmeye kadar vardı. Bu protestolar salgın sebebiyle yaşanan ekonomik durumla da birleşince Amerika’da huzursuzluk kat kat artmış oldu.

Protestolar sırasında bazı kişiler Bitcoin’in mevcut kötü durumu iyi yönde değiştirebileceğine inandıklarını pankartlarla ifade etti. Protestocular, katıldıkları eylemler sırasında, “Bitcoin bizi kurtaracak” ve “Bitcoin Siyah Amerika” gibi pankartlar taşıdılar.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/06/2020

Sonraki Haber

Madencilerin Satışlarına Rağmen Bitcoin Çok Güçlü

İlgili Haberler