Binance Borsası Kullanılarak Büyük Balina İşlemleri Gerçekleştirildi

İlayda Peker

Ortaya çıkan bilgiler Bitcoin (BTC) balinalarının boş durmadığını ve mevcut belirsiz piyasa koşulların dahi transferlerine devam ettiğini gösteriyor. Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, kripto para balinaları son 24 saatte toplamda 7.572 BTC olan birkaç transfer gerçekleştirdi. Bunun yanında Glassnode, BTC’nin ortalama işlem hacmiyle ilgili yükselişler olduğunu ortaya çıkardı.

Binance İle İlgili Transferler

Whale Alert, son 24 saat içinde dört önemli BTC transferi gerçekleştiğini tespit etti. Yapılan açıklamalara göre bunlardan üçü ortalama 2.000 Bitcoin’lik işlemlerdi ve biri 1.072 BTC değerindeydi.

Öte yandan bu transferler sonucunda 4.400 BTC yani yaklaşık olarak 45.6 milyon dolar Binance’den taşındı ve 3.172 BTC yani yaklaşık olarak 23.8 milyon dolar bilinmeyen cüzdanlardan Binance’e  aktarıldı.

Aslında şu anda piyasanın oldukça belirsiz olduğu ifade edilebilir. Çünkü grafiklere göre Bitcoin 5 Eylül’den bu yana 10.000 ile 10.300 dolar arasında işlem görüyor ve bu süreçte birkaç kez de 10.000 doların altına indi. Dolayısıyla şu anda bir konsolidasyson dönemine mi girildiği, düşüşün mü başladığı yoksa bir boğa piyasası için hazırlık mı yapıldığı net olarak tahmin edilemiyor. Dolayısıyla Bitcoin balinalarının yapmış olduğu bu işlemler dikkat çekici oldu.

Bitcoin Günlük İşlem Hacmi

Büyük transfer işlemlerinin yanında veri sağlayıcısı Glassnode, BTC‘nin ortalama işlem hacminin (1 günlük MA) birkaç zaman diliminde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi. BTC işlem hacmi bir yılın en yüksek seviyesi olan 146.075.427 BTC’ye ulaştı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Çalmaya Başladı!

Sonraki Haber

Amerika’dan Bitcoin’in İşine Yarayacak Reddetme Hamlesi!

İlgili Haberler