Binance Avustralya, Avustralya Doları Banka Transferlerini Durdurdu 

Bitcoin Haber

Borsa Perşembe günü yaptığı açıklamada, Binance Australia’nın artık PayID kullanarak Avustralya Doları banka transferlerini kolaylaştıramayacağını söyledi. 

Binance’den Avustralya İçin Dev Hamle! 

Binance Avustralya attığı bir tweet ile üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcısını suçladı ve bir alternatif bulmak için çalıştığını söyledi. 

Avustralya merkezli kullanıcılar kredi ya da banka kartlarını kullanarak kripto alım satımı yapmaya devam edebilirken Binance, P2P pazarının her zamanki gibi çalışmaya devam ettiğini söyledi. Bu durum, kripto borsalarının fiat rampalarını korumakta zorlanmaya devam etmesiyle ortaya çıktı. 

Binance’in rakibi Crypto.com da bir bankacılık kriziyle karşı karşıya; Silvergate Bank’ın çöküşü, Metropolitan Commercial Bank’ın kriptodan çıkışı (yakın tarihli bir dosyada banka kripto piyasasından çıkmanın neredeyse bittiğini söyledi) ve önceki ortak Transactive Systems’in Euro hesaplarının dondurulmasıyla ABD doları mevduat işlevselliği risk altında ve borsanın likiditesini tehdit ediyor. 

Crypto.com’un müşterilerinin birçoğu için, banka veya kredi kartlarıyla para yatırmak – borsa için pahalı bir boru hattı – işlem yapabilmelerinin tek yoludur. 

Avustralya ve Kripto Paralar 

Bu arada, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), kripto borsasının 500 kullanıcıyı yanlışlıkla “toptan yatırımcı” olarak sınıflandırmasının ardından Binance Australia’nın türev işlerini gözden geçiriyor ve bu da yerel düzenlemelerin perakende tüccarlar için yasakladığı türev pozisyonlarının kapatılmasına yol açıyor. 

Binance, etkilenen kullanıcılara tam tazminat sözü verdi. Binance Coin (BNB) haberlerden etkilenmedi ve yatay işlem görüyor. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Lightning Network Geliştiricisi Taproot Assets Yükseltmesini Duyurdu 

Sonraki Haber

PEPE, Dogecoin ve Shiba Inu’ya Rakip Olamadı Rakip Olamadı! 

İlgili Haberler