Binance, Avrupa’daki Visa Banka Kartı Hizmetini Durduruyor

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, düzenleyici zorluklar nedeniyle Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki Visa banka kartı hizmetini durdurma kararı aldı. 2020 Aralık ayında başlatılan bu hizmet, kripto destekli ödemeler yapma imkanı sağlıyordu. Kartların günlük harcama üst limiti 10.600 dolar, ATM para çekme sınırı ise 350 dolardı. Üstelik bu kartlar, yüzde 8’e kadar kripto ödülü sunuyordu. Ancak yaklaşık iki ay önce Visa ve Mastercard, Binance ile işbirliğini sonlandırma kararı aldı. Buna istinaden, Binance’ın mevcut kart sahibi müşterileri 20 Aralık tarihine kadar kartı kullanabilecek.

Ayrıca Binance, yakın gelecekte ABD Adalet Bakanlığı ile karşılaşabileceği söylentileri arasında. Binance borsası, bu yılın Haziran ayında SEC ve yılın başında CFTC tarafından hedef alınmıştı. Özellikle CFTC’nin suçlamaları hapis cezası doğurabilecek cürümler içeriyor.

Öte yandan, Mastercard ve Visa’nın kripto para birimlerine yönelik planları devam ediyor. Visa, geçtiğimiz ay USDC stablecoin ödeme kabiliyetlerini Solana’ya genişlettiğini ve pilot programlar için Worldpay ve Nuvei ile ortaklıklar kurduğunu duyurdu. Her iki şirket de kripto para birimlerinde ciddi büyüme potansiyeli gördüklerini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Litecoin’de Kritik Seviyeler: Teknik Analiz ve Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

Bitcoin Boğa Piyasası Yolunda İlerlerken Dogecoin’de Belirsizlik Sürüyor

İlgili Haberler