Biden’a Karşı Trump: Kripto Paralar İçin Hangisi Daha İyi?

İlayda Peker

2020 ABD başkanlık seçiminin ilk görüşmesinin net bir galibi olmadı. Ancak kripto destekli tahmin platformları yoğun bir gün geçirdi. Bir platformun CEO’su, Demokrat Joe Biden ve Cumhuriyetçi Donald Trump arasında kazananı seçme mücadelesinde 4 milyon dolardan fazla açık pozisyon olduğunu açıkladı.

Tahmin Platformları

FTX’te, Trump’ın atılgan tartışma performansının ardından yeniden seçilmesini destekleyen vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatında %10’luk bir düşüş yaşandı. Öte yandan FTX’teki hacimler kaldıraçla büyütülüyor. Kaldıraç sunmayan tahmine dayalı platformlarda ise daha mütevazı hacimler kaydedildi. Polymarket, 30 Eylül’de “Trump 2020 ABD başkanlık seçimlerini kazanacak mı?” piyasasında 100.000 dolardan fazla bir hacim akışı yaşandı ve duyarlılık, tartışmanın seyri boyunca değişti. Katılımcıların neredeyse yüzde 55’i Trump’ın seçimi kazanmayacağına inanıyor.

Bunların yanında Polymarket kurucusu Shayne Coplan yaptığı açıklamalarda, platformun “insanların sadece spekülasyon yapmak istedikleri şeyler yerine gerçekten bilmek istedikleri” sorunlara yanıt bulmak için tasarlandığını dile getirdi ve “Bana göre piyasalarla ilgili güzel olan şey, bilgileri bir araya getirme ve bunları doğru tahminlerde sentezleme becerileridir. Fiyat keşfi işte budur: Herkesin fikirlerini ve bilgilerini bir araya getirmek ve bunları tek bir metrikte sentezlemek. Ve bunun inanılmaz sosyal ve bilgi değeri olabilir.” ifadelerini kullandı.

Trump Mı, Biden Mı?

Aslında kripto para birimleri ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından Trump’ın Bitcoin konusunda pek de iyimser olduğu düşünülmüyor. Ancak Biden’ın teknolojik yenilikleri desteklediği biliniyor. Bunun yanı sıra Biden’ın henüz Bitcoin ya da kripto para birimleri ile ilgili bir açıklaması bulunmuyor.

Ama Trump’ın net tavrının karşısında Biden’ın teknolojik gelişmeleri destekleyen hali biraz umut ışığı olduğunu düşündürüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

E-Ticaretten Mobil Oyunlara Kadar Evrensel Kripto Para Ekosistemi: Weecoins

Sonraki Haber

Bitcoin SV Ağındaki Büyümenin Sebebi Belli Oldu!

İlgili Haberler