Beyaz Saray Yatırımcıları Kripto Para Kargaşasından Korumayı Amaçlıyor

Bitcoin Haber

Beyaz Saray, kripto ile bağlantılı olası riskleri ele almak için bir strateji açıkladı.

Beyaz Saray’da Önemli Açıklamalar

Cuma günü (27 Ocak 2023) yayınlanan bildiri, Biden Yönetiminin kripto para birimlerinin yarattığı sorunları ele almak için gösterdiği çabaları detaylandırıyor. Bunlar arasında güvenli ve sorumlu kullanımları için bir çerçeve geliştirmek, yaptırımları artırmak ve yeni yönergeler yayınlamak yer alıyor.

Beyaz Saray’a göre, İdare genelinde uzmanlardan oluşan bir ekip, dijital varlıkların güvenli ve sorumlu bir şekilde oluşturulması için ilk kez bir çerçeve oluşturdu. Çerçeve, bazı işletmelerin mali kuralları ve temel risk kontrollerini göz ardı etmesi ve sektörün zayıf siber güvenliği gibi dijital para birimleriyle bağlantılı tehlikelerle başa çıkmayı amaçlıyor.

Beyaz Saray ayrıca, uygun olan yerlerde yaptırımların arttırıldığını ve gerektiğinde yeni tavsiyelerde bulunulduğunu söyledi. Bankacılık kurumları, riskli dijital varlıkların bankacılık sistemiyle bağlantısının kesilmesinin önemine ilişkin ortak tavsiyeler yayınlarken, diğer kurumlar da insanları kripto para satın almanın tehlikeleri konusunda eğitmeye yardımcı olmak için kamuoyu bilinçlendirme kampanyaları başlatıyor ya da planlıyor.

Düzenleyici Detaylar

Beyaz Saray ayrıca Kongre’yi, düzenleyicilerin tüketicilerin fonlarının kötüye kullanılmasını önleme yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra çıkar çatışmalarını azaltmak ve kripto para firmaları için şeffaflık ve açıklama standartlarını artırmak için harekete geçmeye çağırıyor. Ancak açıklamada, Kongre’nin emeklilik fonları gibi geleneksel kurumların kripto para piyasalarına önemli ölçüde katılmasına izin vermemesi tavsiye ediliyor.

Yönetim ayrıca, finansal hizmetleri daha ucuz, daha hızlı, daha güvenli ve daha erişilebilir hale getirmek için gelişen teknolojinin etik kullanımını desteklediğini belirtti. Bununla birlikte, yeni teknolojilerin güvenli ve herkes için yararlı olmasını ve dijital ekonominin birkaç kişiden ziyade birçok kişiye fayda sağlamasını sağlamak için korumalara sahip olması gerekmektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CZ, Kripto Karşıtı Geleneksel Finans İçin ‘Varoluşsal Sonuçlar’ Öngörüyor

Sonraki Haber

Hackerlar NFT Projesi Azuki’nin Twitter Profilini Ele Geçirdi!

İlgili Haberler