Benimsenme Önündeki Engeller Bir Bir Kalkıyor Mu?

İlayda Peker

Kripto para birimleri ve Bitcoin (BTC) destekçilerinin hepsi, benimsenmenin önündeki en büyük engelin ana akım kabul olduğu konusunda hemfikir. Ancak Visa’nın kripto para birimleri adına attığı adımlar benimsenmeyi kolaylaştıracak gibi görünüyor. Bu noktada da Visa’nın kripto para ile ilgili atacağı adımların ne kadar hızlı olabileceği farklı bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto Para Adımları

Aslında her ne kadar fiyat hareketlerine tam olarak yansımamış olsa da kripto para birimleri için temel göstergeler oldukça olumlu görünüyor. Bununla birlikte son zamanlarda yaşanan ve kripto para birimlerinin de konu olduğu Twitter hac girişimi ve giveaway dolandırıcılığının da BTC fiyatını aşağı çekmesi bekleniyordu. Ama böyle bir durum da gerçekleşmedi. Hatta fiyatın bu duruma hiç tepki vermediğini de ifade edebiliriz.

Ayrıca Amerika bankacılık denetim otoritesinin bu hafta yaptığı açıklamalara göre, artık Amerikalı bankalar kripto para saklama hizmeti sunabilecek. Bu da sadece Bitcoin için olumlu bir gelişme olmakla kalmayıp aynı zamanda dijital doların da önünü açan bir gelişme oldu.

Öte yandan haftalar önce, PayPal ve Venmo’nun kripto hizmetleri sunacağına dair söylentiler de gerçekleşirse, benimsenmenin yakında daha da ileri gidebileceği anlamına geliyor.

Tüm bu gelişmeler oldukça önemli olsa da aslında Visa’nın kripto para birimlerini anında geleneksel para birimlerine dönüştürerek günlük alışverişlerde kullanıma imkan vermesi kadar büyük bir etki yaratmayabilir.

Visa ve Kriptolar

Visa, kripto para birimleri ile savaşmak yerine onları kucaklamayı seçiyor gibi görünüyor. Visa yaptığı son açıklamalarda kripto para birimlerini desteklemek adına çeşitli adımlar atacağını açıkça dile getirdi. Bu haberlere göre artık Visa ile işletmeler kolaylıklar Bitcoin kabul edebilecek ve arka planda bu işlemler anında geleneksel para birimlerine dönüştürülebilecek.

Dolayısıyla Visa’nın bu adımı günlük alışverişlerinde Bitcoin kullanımını daha yaygın hale getirme potansiyeline sahip. Tahmin edilebileceği gibi bu da benimsenmenin önünü büyük ölçüde açacak bir gelişme.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2016 Hack’indeki Bitcoin’ler Hareket Etti! Fiyat Etkilenir Mi?

Sonraki Haber

Chainlink Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı

İlgili Haberler