BBVA Switzerland, Ripple’ın Metaco ile Kripto Varlık Hizmetlerini Güçlendiriyor

Bitcoin Haber

BBVA Switzerland, İsviçre’nin önde gelen özel bankalarından biri, kripto varlık hizmetlerini güçlendirmek için stratejik bir adım attı. Ripple’a ait olan Metaco şirketiyle ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu iş birliği, dijital varlıkların hızla gelişen ortamında kurumsal müşterilere ileri düzey hız, verimlilik ve üst düzey yönetim sağlama hamlesinin ardından geldi.

BBVA Switzerland, Euro Bölgesi’ndeki ilk sıra banka olarak bireysel müşterilere kripto para hizmetleri sunuyor. Metaco ile olan ortaklığını güçlendirerek dijital varlıklara olan bağlılığını daha da pekiştirdi. Bu ortaklık, BBVA’ya dijital varlık operasyonlarını Metaco’nun SaaS modeli olarak sunulan ileri düzey Harmonie platformuna aktarma imkanı tanıyor ve Celent Model Wealth Manager 2022 ödülünü kazanmış durumda.

BBVA Switzerland CEO’su Alfonso Gomez, Metaco ile ittifaklarının dönüştürücü etkisini vurguladı. Ayrıca, en güvenli ve en uygun altyapıyı sağlayarak liderlik pozisyonlarını korumaya olan bağlılıklarını da vurguladı.

Metaco, Ripple’ın bir parçası haline geldikten sonra, 250 milyon dolarlık bir satın alma işlemi sonrasında, kripto varlık saklama ve tokenizasyon sektöründe önemli bir oyuncu haline geldi. BBVA’nın Metaco’nun kurumsal dereceli Harmonie platformuna sorunsuz geçişi önem taşıyor. HSBC gibi küresel finans deviyle ortaklık da dahil olmak üzere, Metaco’nun iş birlikleri, geniş endüstri trendleriyle uyumlu hale geliyor.

Mali sektör, DZ Bank gibi kurumların Almanya’da Metaco Harmonize’i kurumsal kripto varlık saklama için benimsemesiyle yeni bir aşamaya girdi. Kripto varlık saklama hizmetleri için ileri teknolojinin benimsenmesi yönünde artan bir yaklaşım var.

Metaco’nun etkisi, Societe Generale FORGE’un tam bir Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) lisansı ve Filipinler’deki UnionBank’ın bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı almasıyla küresel olarak genişliyor. Bu, kendi bölgelerinde önemli kilometre taşlarını işaret ediyor. Metaco’nun uzmanlığı, BBVA Switzerland’ı güvenli ve uyumlu bir dijital geleceğe yönlendirirken endüstride dalga etkisi yaratıyor. Bu stratejik ortaklık, BBVA’yı kurumsal müşterilerin gelişen ihtiyaçlarına hitap ederek dijital varlıkların ön saflarında konumlandırıyor. Yazı yazılırken kripto para birimi XRP 0.61 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche Ekosistemine 10 Milyon Dolarlık Yatırım

Sonraki Haber

Binance ile ABD Adalet Bakanlığı Arasında Anlaşma İmzalanıyor

İlgili Haberler