Bazı Analistler Tepeleri Bazıları Dipleri İşaret Ediyor!

İlayda Peker

Piyasa verileri son günlerde oldukça karışık sinyaller veriyor. Bu sebeple de analistlerin görüşleri sürekli değişiyor ve bir fikir birliğine varılamıyor. Son verileri değerlendiren bir analist ise yaptığı bir tahminde Bitcoin fiyatının yılın en düşük seviyesini önümüzdeki günlerde göreceğini 2.400 dolara kadar gerileyeceğini dile getirdi.

Grafik Yorumları

Bitcoinist’in haberine göre, Bitcoin fiyatının 2.400 dolar kadar gerileyeceğini dile getiren kişi Twitter’ın ünlü kripto analistlerinden The Moon oldu.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda analist şu ifadeleri kullandı:

4 saatlik grafik ayıların Bitcoin’de bayrağı ele alabileceğini gösteriyor. Eğer destek bozulursa muhtemel hedef 2.400 dolar olacak.

Analist argümanını, bir ayı bayrağını açıkça gösteren ancak diğer zaman çizelgelerine kesin olarak uymayan dört saatlik fiyat tablosuna dayandırıyor. Bununla birlikte The Moon’un 12 Mart’ta gerçekleşen fiyat düşüşünü de başarıyla tahmin ettiğini hatırlatmak gerekir…

Öte yandan son birkaç haftadaki yüksek volatilite göz önüne alındığında, Bitcoin analistleri bir dizi farklı tahminde bulundu. Dolayısıyla, hangi verilerin piyasanın bir sonraki hamlesi hakkında en iyi ipucunu verdiğini bilmek zor… En temel göstergeler, kısa vadede fiyat dalgalanmalarının devam ettiğini, ancak önümüzdeki birkaç hafta boyunca daha güçlü bir toparlanma olacağının sinyallerini veriyor.

Temel Göstergeler Güçlü

Ortaya çıkan tabloya göre farklı birçok sonuca sadece grafik verileri kullanılarak ulaşılabilir. Bu nedenle fiyat tahminleri yapılırken diğer piyasa değerlendirmeleri de incelenmeli. Şu anda analistler özellikle temel gösterge olarak nitelendirilen göstergelerin daha yüksek fiyat sinyalleri verdiği konusunda hemfikir. Bu göstergeleri; yaklaşan madencilik ödülü yarılanması, genel blok faaliyetlerinin artması, Bitcoin’e olan ilginin artması ve güvenli liman argümanı şeklinde sıralanabilir.

Dolayısıyla temel göstergelerin teknik göstergelerle de desteklendiğini ifade eden analistler piyasadan yüksek seviyeler beklerken grafikleri ve teknik göstergeleri yorumlayan analistler bir düşüş eğilimi bekliyor.

Bu karışık piyasa durumunda hangisinin gerçekleşeceğini görmek içinse zaman gerekiyor…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Alış Satış Nasıl Yapılır?

Sonraki Haber

Borsa Verileri Kripto Fiyatları İle İlgili Ne Gösteriyor?

İlgili Haberler