Başarılı Yöneticiden Bitcoin (BTC) Hakkında Korkutan Açıklama: “Bunu Daha Önce Görmediniz”

Mert Bahçe

Lider kripto para Bitcoin (BTC), temmuz ayı boyunca 32.500 dolar seviyelerindeki stabil seyrini sürdürüyordu. Ancak gün içerisinde 31.552 dolara düşen BTC fiyatı, yaklaşan bir aşağı yönlü kırılmanın eşiğine geldi. BTC boğalarının bu seviyelerde ayakta kalması gerekiyor.

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Önemli Faktörler

Bitcoin’de en önemli metriklerden biri olan 7 günlük hareketli ortalamanın yılın en düşük seviyesine gerilemesi düşüşü doğruladı. Bu endişenin ortasında balinaların ve madencilerin hareketlenmesi karanlıkta bir ışık olarak görüldü. ByteTree CEO’su James Bennett kısa süre önce BTC’nin geleceği için karmaşık tahminler ortaya koymuştu.

Bitcoin fiyatı, hafta başından bu yana madencilerin satışlarındaki azalma ve artan birikim nedeniyle 33.000 doların üzerinde tutunmuştu. Ancak Bennett, farklı tablo çizerek bir dizi başka ölçümün ağdaki etkinliğin azalışına işaret ettiği konusunda uyardı. Uzman isim, lider kripto paranın hala tarafsız bir bölgede sıkışıp kaldığını ve kilit oyuncuların iştahlarının azalmasından muzdarip olduğunu belirtti. Başarılı CEO, haftalık Bitcoin işlemlerinin nisan ayından bu yana keskin bir düşüş yaşadığına dikkat çekti. Piyasada devam eden düşüş trendi, Bitcoin ağında işlem gören toplam değerinde daha da düşmesine neden oldu. Bu yazının kaleme hazırlandığı sırada bir haftalık işlem gören toplam değer 23.9 milyar dolar olarak kaydedildi ve bu rakam Aralık 2020’den bu yana görülen en düşük seviye olarak belirtildi.

İvme Ne Zaman Yukarı Dönecek?

Bunun yanı sıra Bennett, zincir içi aktivitelerindeki düşüş nedeniyle Bitcoin’den yakın zamanda yukarı yönlü hareket beklemezken şunları kaydetti :”Bitcoin’in bir sonraki fiyat hareketinin yukarı yönlü olması oldukça zor. Ancak aşağı yönde bir hareket gelebilir.”

Özellikle spot piyasada BTC için düşük aktivite görülen borsalarda piyasa durgunluğu göze çarpıyor. Başarılı analist, Bitcoin’in daha önce hiç görülmemiş bir fiyat hareketine hazırlandığını düşünüyor. Bitcoin metriklerindeki kırılgan noktalara dikkat çeken Bennett, yükselişin öncesinde derin bir düşüş öngörüyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İçin 30.000 Dolar Seviyesi Neden Çok Önemli?

Sonraki Haber

Ripple Bir Bankayla Daha Anlaştı! RippleNet ve Yeni İş Ortağı

İlgili Haberler