Başarılı CEO: “Çin’deki Yasakların Ardından Bitcoin Toparlanması Zaman Alacak”

Mert Bahçe

Compute North CEO’su Dave Perrill, Çin’in kripto madenciliği yasaklarının ardından Bitcoin hash oranı hakkında yorumlarda bulundu. Perill, önemli değerlendirmelerde bulunurken hash oranının toparlanmasının zaman alacağını belirtti.

Dave Perill’in Açıklamaları

Dave Perill, medyaya yansıyan son açıklamalarında Bitcoin hash oranı hakkında öngörülerini paylaştı. Perill konu hakkında şunları aktardı: “Önümüzdeki yılın 2. veya 3. çeyreğine kadar hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndüğünü göremeyebiliriz. Bu benim öngörüm.”

Ancak başarılı CEO, Compute North’un bu toparlanmada önemli adımlar atarak destek olacağını bildirdi. Müşterileri için madencilik ekipmanları hizmeti sunan şirket, gelecek yıl içinde 1.2 gigawatt kapasiteye sahip olmayı hedefliyor. Blockchain.com verilerine göre Bitcoin hash oranının 13 mayısta saniyede 180.66 milyon terahash (THps) ile zirveye ulaştığını gösteriyor. Bununla birlikte Çin’in madencilik operasyonları üzerindeki baskıların haziran ayında daha geniş alana yayılmasıyla bu ay 84.79 milyon TPhs’de stabilize olana kadar hızla düştüğü görülüyor.

Toparlanma Süreci Nasıl Olacak?

Çinli madencilik operatörleri ekipmanlarını sattıkça veya işlerini başka ülkelere taşıdıkça Bitcoin hash oranının artması muhtemel olarak değerlendiliyor. Yeniden dizayn edilmiş hidroelektrik santralleri, volkanik enerji ve daha temiz büyük miktarda güç kaynaklarını kullanarak Bitcoin madenciliği yapma girişimleri de hash oranının toparlanmasına yardımcı olacaktır. Ancak Perill, Compute North gibi büyük ölçekli operasyon şirketi için şu anda %100 yenilenebilir kaynak kullanımının imkansız olmasa da zor olacağı ve zaman alacağını kaydetti.

Bitcoin’in 180.66 milyon THps hash oranına ulaşması on yıldan fazla sürdü. Hash oranının bu zirvenin %50’sinin altına düşmesi ise bir aydan kısa bir sürede gerçekleşti. Başarılı yönetici Perill, hash oranının tırmanmasının zaman alacağını bildirerek zirve seviyelerin yeniden görüleceğinin altını çizdi.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JPMorgan Bir Kez Daha El Salvador’u Eleştirdi: “Bitcoin Hamlesi Büyük Riskler Taşıyor”

Sonraki Haber

Birleşik Arap Emirlikleri Dijital Para Birimi İçin Harekete Geçti! Hedef İlk 10’da Olmak

İlgili Haberler